Komputery z Z80 > ZX81

Memopak HRG

<< < (2/3) > >>

damik:
Możliwe że te układy PAL można by zastąpić układami GAL 16V8, ale rewers równań i przygotowanie przerobionych wsadów to już nie takie trywialne.
PAL z tego co pamiętam też mogły być zabezpieczone przed odczytem, a analiza zależności wejść i wyjść może być czasochłonna i dość mozolna.

PitMakot:
W miarę wolnego czasu będe rysował schemat.
Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Dzięki KWF za link. Dużo ciekawych informacji o tym interface.

trojacek:

--- Cytat: damik w 2023.01.11, 09:34:03 ---PAL z tego co pamiętam też mogły być zabezpieczone przed odczytem, a analiza zależności wejść i wyjść może być czasochłonna i dość mozolna.

--- Koniec cytatu ---

Mozolna? Do tego jest software :) PAL czyta się w programatorze jak pamięć,  czyli wszystkie kombinacje. Potem traktuje wzmiankowanym softem, robiącym z danych binarnych równania.
A potem do GAL16V8.

Maryjan:
Swego czasu miałem gdzieś program pod DOS-a Pal2Gal.exe
Robił konwersję automatycznie wypluwając plik .jed.

damik:
Z tego co słyszałem to Pal2Gal.exe właśnie nie zawsze robił to poprawnie, ale może się mylę bo nie mam zbyt wielkiego doświadczenia w takich konwersjach.
Chyba że znacie jakieś lepsze narzędzia do tego celu.
No i kwestia odpowiedniego programatora, bo wiele współczesnych sobie z tym nie poradzi.
Ten programator co ma kolega Trojacek (Labtool48) pewnie da radę, ale nie jestem pewien co do tego mniejszego układu PAL.
Mam jeszcze gdzieś w archeo jakiś zabytkowy programator Xeltek'a z oprogramowaniem pod DOS i on właśnie posiada dość pokaźną bibliotekę układów PAL/GAL, jednak nie działa mi on zbyt pewnie i czasem programuje i odczytuje głupoty z niektórych układów.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej