Komputery z Z80 > TIMEX

FDD3000 na świeżo

(1/141) > >>

pear:
Wieczory coraz dłuższe, a coś trzeba robić :)
Skończyłem w tym tygodniu projekt interfejsu myszki do Enterprise 128 :)
W garażu jak zwykle czeka zapas komputerów do naprawy, ale to na weekend.
Mając godzinę czy dwie dziennie, można chociaż coś porysować.
No to porysowałem płytkę FDD3000 po nowemu.
Słyszałem już od przynajmniej kilku zapaleńców, że budują klona, ale jakoś nikt się nie chwali gotowym rozwiązaniem.
Skończą się testy interfejsu myszki, opróżnię garaż z "trupków" i płytka jedzie na produkcję mini serii (5 sztuk).

trojacek:
Nareszcie ;)
A możesz podać założenia projektowe? Pod jaką obudowę? Jakieś uproszczenia/ulepszenia?

pear:
Przerysowałem schemat ze skanów oryginalnej FDD3. Chcę sprawdzić, czy to w ogóle zadziała.
To jest na razie przymiarka. Na płytce jest 64KB RAM i 32KB ROM. Układ GAL zrobiłem po swojemu na podstawie adresacji układów w FDD3.
Kontroler dysków WD1772 nadal jest łatwo dostępny.
Na razie tak jak w oryginale UART WD2123, ale z uwagi na jego cenę (ponad 60 zł/szt) i kiepską dostępność, prawdopodobnie albo całkiem zniknie, albo zastąpię go czymś innym.
Płytka ma rozmiary i otwory montażowe identycznie jak napęd 3,5".
Można podłączyć 2 napędy. Każdy z napędów może pracować jako 80-ścieżkowy dwustronny (A, B) lub jako dwa napędy 40-ścieżkowe jednostronne (A,C i B,D).

trojacek:
Brak WD2123 może być problemem - nie wiem, czy TOS nie będzie się blokował w martwych petlach. Niestety nie mam na czym tego sprawdzić.
A jaki przewidujesz CPU? Fajnym następcą byłby eZ80, który na dodatek ma własne UART-y :)

tdu:
Super, zapisuję się !

Podoba mi się to, jesli tylko zachowa pełną kompatybilność z oryginałem.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej