Komputery z Z80 > Elwro

Schemat kabla między juniorem a stacją fdd potrzebny

(1/3) > >>

MHKI Chris:
Witam

Będziemy bardzo wdzięczni jeśli ktoś posiada i udostępni rozpiskę wtyków kabla pomiędzy Elwro Juniorem a stacją dysków.
Z góry dziękujemy za pomoc.

zoon:
W załączniku odpowiednia strona z dokumentacji.

MHKI Chris:
Bardzo dziękujemy :)

MHKI Chris:
Witam ponownie;
Mamy problem nasze stacje dysków na robionych kablach nie chcą funkcjonować. tzn po wprowadzeniu komendy dir  stacja pierwsza chce odczytać dane lecz nie przesuwa głowicy tylko stuka ( sprawdzone na 2 egzemplarzach F-800). Przewody były skręcone ze skrętki komputerowej (dokładnie 9 par skręconych a reszta luzem wg opisu). podmienialiśmy komputery i stacje aby wyeliminować problemy sprzętowe.
Prosimy o pomoc, zależy nam na uruchomieniu tego sprzętu. 
Gdzie możemy odszukać listę poleceń systemu plików dla Elwro?

zoon:

--- Cytat: SMZI Chris w 2012.03.29, 22:02:35 ---Witam ponownie;
Mamy problem nasze stacje dysków na robionych kablach nie chcą funkcjonować. tzn po wprowadzeniu komendy dir  stacja pierwsza chce odczytać dane lecz nie przesuwa głowicy tylko stuka ( sprawdzone na 2 egzemplarzach F-800). Przewody były skręcone ze skrętki komputerowej (dokładnie 9 par skręconych a reszta luzem wg opisu). podmienialiśmy komputery i stacje aby wyeliminować problemy sprzętowe.
Prosimy o pomoc, zależy nam na uruchomieniu tego sprzętu. 
Gdzie możemy odszukać listę poleceń systemu plików dla Elwro?

--- Koniec cytatu ---
Hmmm... Mam i komputery i stacje ale nie mam kabelka i mimo posiadania dokumentacji jeszcze go nie zrobiłem.
Kabelek nie powinien być zbyt długi, jeżeli robiłbym go ze skrętki to pewnie wybrałbym ekranowaną.
Zasilanie stacji sprawdzaliście?
Napędy w stacjach można sprawdzić podłączając je do PC (ustawiając zworkę numeru napędu na B), to są zwykłe napędy 720kB, namiary na obrazy dyskietek Juniora podawałem w tym wątku: http://www.emudreams.pl/forum/index.php?showtopic=2423
Lista poleceń dyskowych BASICa jest dość skromna i wspomniana tu: http://8bit.yarek.pl/computer/zx.junior/i89-1-21.html a CP/J to praktycznie spolszczony CP/M 2.2.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej