Autor Wątek: Telewizorki CRT  (Przeczytany 2262 razy)

Boyo

  • *****
  • Wiadomości: 749
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Telewizorki CRT
« dnia: 2019.11.20, 16:12:18 »
Zamiast, jak normalny retro-user, używać telewizorów LCD postanowiłem jednak działać na telewizorkach CRT, niestety pod tym względem mam trochę dziwaczne upodobania... są to dwa telewizorki: Zig Zag i Kubuś Puchatek...

Niestety nie działają one tak jak powinny, więc poszukuję kogoś, kto mi je naprawi, może ktoś w Was się podejmie ? Ewentualnie, może znacie jakiś serwis starych telewizorów w Warszawie ?

ZigZag ma uszkodzony odtwarzacz DVD - przyjmuje płytkę, coś tam niby kręci, ale nie odtwarza...
Kubuś Puchatek - Nie wyświetla obrazu RGB przez złącze SCART. Niby to coś tam widać, ale obraz jest całkiem ciemny - niestety nie pomaga to dodatkowe wzbudzenie z zasilacza szarakowego, także Just Speccy przez swój kabelek nie daje rady - nie sprawdzałem jak obraz wygląda w Amidze... Podejrzewam, że złącze EURO jest sprawne, ponieważ pojawia się poprawny obraz z composite video. Tak mi się wydaje, że prawdopodobnie nie jest to typowa awaria, a te telewizorki "tak mają", liczę jednak że może uda się ten "mankament" jakoś wyeliminować.
ZX81 / 2x ZX Spectrum 48kB / 3x ZX Spectrum+ 48kB / Inves Spectrum+ / ZX Spectrum+ 128kB / 2x ZX Spectrum +2 / ZX Spectrum +2A Action Pack / ZX Spectrum +3 / Didaktik Gama / TC 2048 / 2x JustSpeccy 128K
A500 2,5MB RAM Gotek HxC / A1200 Blizzard 1220/4+ADD4