Komputery z Z80 > POLSKIE KOMPUTERY

BOSMAN i inne polskie komputery

(1/28) > >>

pear:
Przypadkiem trafiłem na zdjęcie :) Wygląda jakby trochę inaczej.

ZbyniuR:
Jeśli dobrze rozumiem to w klawiszach nie ma nic prócz klawiatury, więc w którym klocku jest komputer?
A swoją drogą to że też polskich znaków nie ma. No i fajna ta stacja na górze. ;)

nietoperz:
Na zdjęciu są dwa Bosmany - pudełka na dole z napisem stanowisko 7 i 8. Swoją drogą do Bosmana jest jakakolwiek dokumentacja, schematy, obrazy dyskietek dostępne?

ZbyniuR:
Skoro to komp pod CPM-a to softu nie powinno brakować, tyle że mało rozrywkowego, no i polski mógł się nie zachować. Ciekawe ile ma pamięci i czy ma jakieś tryby graficzne czy tylko tekstowy 80x25. Choć raczej ma, bo ta duża czcionka na ekranie nie wyszła by ze semigrafiki. To samo chciałbym wiedzieć o komputerze Compan. Czy ktoś coś... ?
Wydaje mi się że takimi kompami częściej się posługiwały panie w sekretariatach i administracji, a nie informatycy a obawiam się że one mają mniejszy sentyment do swoich narzędzi pracy, stąd tak trudno o archiwalny soft. ;)

Dr Piotr:

--- Cytat: pear w 2016.01.05, 06:53:59 ---Przypadkiem trafiłem na zdjęcie :) Wygląda jakby trochę inaczej.



--- Koniec cytatu ---
Bo na allegro jest wystawiona niekompletna klawiatura  - te klawisze funkcyjne po lewej stronie na zdjeciu sa chyba na dodatkowej plytce.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej