Autor Wątek: Chciałbym się przywitać...  (Przeczytany 6818 razy)

jacadym

  • *
  • Wiadomości: 12
  • Miejsce pobytu:
    Wrocław
Chciałbym się przywitać...
« dnia: 2014.07.10, 21:48:13 »
Witam,
chciałbym opisać jak to się wszystko dla mnie zaczęło...

Jakiś czas temu zarejestrowałem się na tym forum, ale brakowało mi śmiałości, aby napisać coś o sobie i udzielać się w innych wątkach.
Najwyższy już czas aby nadrobić to niedociągnięcie.

Odkąd pamiętam zawsze interesowałem się techniką, zwłaszcza, gdy na strychu moich dziadków znalazłem stare numery Młodego Technika z lat 60-tych i 70-tych.

Świat się dla mnie zmienił kiedy u mojego najlepszego kumpla zobaczyłem ZX Spectrum+ podłączonego do małego radzieckiego telewizorka.
Ojciec mojego kumpla był elektronikiem i z pracy często przynosił tego 8-bitowca.

Zawsze pozostaje sentyment do pierwszych rzeczy w życiu: pierwsza miłość, pierwszy pocałunek, ...
Dla mnie był to ZX Spectrum+ oraz pierwsza gra Hungry Horace.
Mieszkałem w małym miasteczku, a moich rodziców nie było stać na zakup takiego sprzętu. Dlatego znaczną część wolnego czasu spędzałem u mojego kumpla. Tyle godzin wczytywania programów, grania i hackowania gier... bezcenne  ;)

Przez to, a może dzięki temu skończyłem technikum elektroniczne, a później studia informatyczne.
Moim pierwszym komputerem był już komputer klasy IBM PC, gdzie moi znajomi bawili się jeszcze Amigami, Commodore 64 i Atari.

Teraz jestem programistą, a ZX Spectrum+ wspominam nadal z wielkim sentymentem.

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Chciałbym się przywitać...
« Odpowiedź #1 dnia: 2014.07.12, 19:02:42 »
No to witaj w klubie.
Wielu z nas ma podobnie :)
Ja jeszcze przed Młodym Technikiem, który uważam obecnie stracił w moich oczach na wartości, czytałem od deski do deski Kalejdoskop Techniki.
Dzisiaj już nie ma takich czasopism. Tylko zmielona papka doprawiona reklamami. :(
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Chciałbym się przywitać...
« Odpowiedź #2 dnia: 2014.07.12, 19:09:50 »
Kalejdoskop Techniki... Rany, jakie to fajne było :). Już zapomniałem, że coś takiego istniało.
No i jeszcze Horyzonty Techniki :)
A Młody Technik popsuł się, jak przeszedł pod zarząd wydawnictwa Lupus - a teraz pod skrzydłami AVT to już w ogóle w niczym nie przypomina starego "MT".

zx81

  • **
  • Wiadomości: 71
  • Miejsce pobytu:
    krakow
Odp: Chciałbym się przywitać...
« Odpowiedź #3 dnia: 2014.07.12, 19:17:09 »
Kalejdoskop techniki, mlody technik ale i abc techniki . Mam wciaz po klika numerow:)

jacadym

  • *
  • Wiadomości: 12
  • Miejsce pobytu:
    Wrocław
Odp: Chciałbym się przywitać...
« Odpowiedź #4 dnia: 2014.07.12, 21:30:15 »
Tak, faktycznie były jeszcze takie czasopisma... Niestety już nie pamiętam, gdzie się podziały te, które znalazłem na strychu  >:(
Jednak do tej pozy mam jeszcze wszystkie swoje numery Bajtka i Komputera.

Po przeczytaniu kilku numerów Kalejdoskopu Techniki zrobiłem w domu małą pracownię chemiczną, co niestety nie spodobało się moim rodzicom ;)

Odetchnęli z ulgą, gdy zamieniłem probówki na lutownicę.