ZX Spectrum > POWITANIA

Dzień dobry Wszystkim!

(1/1)

barracuda00:
Dzień dobry Wszystkim!

Jestem fanem wszystkich retro komputerów. Mam kilka różnych egzemplarzy ZX Spectrum, nie wszystkie aktualnie w pełni udało mi się uruchomić, a więc w miarę wolnego czasu sporo pracy przede mną :) Najbardziej interesują mnie wątki związane z programowaniem, a w przyszłości chciałbym w jakiś sposób spróbować umożliwić komunikację pomiędzy ZX Spectrum a klockami Lego Mindstorms, aby móc w ten sposób zaprogramować robota oczywiście rozumiejąc ograniczenia :). Ciekawe czy kiedykolwiek ktoś opracował taki interface do ZX Spectrum (albo chociaż to rozważał).

Pozdrawiam,
Barracuda00

Klaud:
Hej.

Trzymam kciuki za uruchamianie retro.

Były chyba ze dwa roboty sterowane ZX81/ZX Spectrum. Jeden nazywał się HEBOT II. A co do LEGO, poszukaj  informacji o LEGO Interface A.

barracuda00:
LEGO Interface A, to bardzo ciekawa konstrukcja. Dosyć ciężko to nabyć, do tego pozostaje kwestia podłączenia tego do ZX Spectrum. Muszę poczytać... ale może sposobem na obejście tego jest po prostu port szeregowy w ZX Spectrum (poprzez oddzielny interface) i podłączenie w jakiś sposób podczerwieni... Wtedy można by próbować skomunikować się z kostką Lego RCX...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej