Autor Wątek: Pecet jako magnetofon do Spectrum+  (Przeczytany 17945 razy)

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2010
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Pecet jako magnetofon do Spectrum+
« Odpowiedź #30 dnia: 2015.07.09, 11:18:08 »
ZXy i Timexy roznie reaguja na sygnal EAR. Poza wersja plyty moze to byc wplyw starosci elementow. Warto tez przeczyscic gniazdo jack.

darque

  • *
  • Wiadomości: 17
  • Miejsce pobytu:
    Gdynia
Odp: Pecet jako magnetofon do Spectrum+
« Odpowiedź #31 dnia: 2015.08.25, 15:36:27 »
Witam, aby nie tworzyć nowego wątku pozwolę sobie podłączyć pod temat magnetofonowy.
Tak sobie myślę że skoro mam Spectruma 128 +2A z wbudowanym magnetofonem, to czy nie można go wykorzystać do nagrywania kaset..  czy da się jakoś nagrać grę wbudowanym w komputer magnetofonem z divide na kasetę ? Wiem że prościej nagrać z PC , próbowałem tak zrobić na 2 kartach muzycznych potem na  laptopie , telefonie i tablecie (nagrywałem na przenośnym magnetofonie Philips oraz decku Technicsa ) - bez powodzenia - nie udało mi się wczytać żadnej kasety tak nagranej na wbudowanym do Spectruma magnetofonie. Oryginale kasety które mam udaje się wczytać bez problemu, więc stwierdziłem że może jak nagram coś na tym wbudowanym magnetofonie , to potem nie będzie problemu z wczytaniem. No i frajda przy tym byłaby że na samym kompie można zrobić coś takiego - bez użycia PC'ta. Divide leci do mnie , więc to pytanie na razie teoretyczne. Wiem że mając divide nie potrzebuje używać magneciaka , ale ja po prostu lubię kasety :).
I'm the operator with my pocket calculator
By pressing down a special key, it plays a little melody

Ilyad

  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Miejsce pobytu:
    Białystok, IV Rzesza Pospolita
Odp: Pecet jako magnetofon do Spectrum+
« Odpowiedź #32 dnia: 2015.08.25, 16:30:58 »
Nie da się, a przynajmniej nie w standardzie. Divide nie naśladuje magnetofonu tylko podmienia procedurę ROM ładowania z taśmy na własną.
ZX-81, ZX-Pand AY, 48k "gumiak", 48K+, 128K + "Toster", +2 "szarak" 1024k Profi, Masakrator FM, DivIDE 2K11, ZX Evolution rev. C, ZX-Uno, C64, C16 64K, Plus4 + 1541 Ultimate II + SD2IEC