Autor Wątek: Jak wygląda budynek za 2,5 miliona funtów...  (Przeczytany 3738 razy)


macko76

  • **
  • Wiadomości: 81
  • Miejsce pobytu:
    Radzymin
Odp: Jak wygląda budynek za 2,5 miliona funtów...
« Odpowiedź #1 dnia: 2019.03.28, 04:50:14 »
W Anglii nieruchomości osiągają absurdalne ceny - taka specyfika.
Czy ten temat ma jakiś podtekst ?
A wogóle to jestem pijany i cierpię na kryzys wieku średniego wiec wszystkiego sie czepiam i wszystko kojarzy mi się z gołymi paniami.

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Jak wygląda budynek za 2,5 miliona funtów...
« Odpowiedź #2 dnia: 2019.03.28, 08:09:43 »
W Anglii masz przynajmniej budynek, który możesz zobaczyć, a w Polsce kupujesz marzenia, dziurę w ziemi u dewelopera za chore pieniądze. Następnie okazuje się, ze miały buc 4 piętra, a jest 6. Miała być winda, ale jej nie ma. No i stan „deweloperski” czyli dobrze rozgrzebaną budowę, na której dokończenie musisz wziąć drugi kredyt na 15 lat. Co rynek, to inne obyczaje :)
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

Drak

  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: Jak wygląda budynek za 2,5 miliona funtów...
« Odpowiedź #3 dnia: 2019.03.28, 08:16:07 »
Przecież u nas też jest masa budynków które możesz zobaczyć. Na FB mam od pewnego czasu wysyp reklam z takimi budynkami. Tylko że u nas zauważyłem, że każdy chce mieć nowy...
Timex 1000 + 1016, ZX Spectrum 48K, ZX Spectrum +2 (szary), Timex TC2048, divIDE, Harlequin, Chrome128, JS128, KempAY, SPECCY 2010

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Jak wygląda budynek za 2,5 miliona funtów...
« Odpowiedź #4 dnia: 2019.03.28, 09:20:26 »
W ostatnim czasie szukałem domu do kupienia w swojej okolicy.
Okazało się, że prawie wszystkie są sprzedawane przez agencję nieruchomości (prowizje z sufitu).
Połowa zaś z nich, to zajęcia komornicze.

Jaki kraj, takie tradycje.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Jak wygląda budynek za 2,5 miliona funtów...
« Odpowiedź #5 dnia: 2019.03.28, 09:31:48 »
Hehe, miałem podobny problem jakiś czas temu. Ale ciekawsze doświadczenia mam ze sprzedaży mieszkania po kapitalnym remoncie ;).
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

Boyo

  • *****
  • Wiadomości: 749
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Jak wygląda budynek za 2,5 miliona funtów...
« Odpowiedź #6 dnia: 2019.03.28, 11:01:25 »
Okazało się, że prawie wszystkie są sprzedawane przez agencję nieruchomości (prowizje z sufitu).

A najwstrętniejsze jest to, że biorą prowizję od obu stron. Czyli dokładnie nie wiadomo w czyim interesie działają...
ZX81 / 2x ZX Spectrum 48kB / 3x ZX Spectrum+ 48kB / Inves Spectrum+ / ZX Spectrum+ 128kB / 2x ZX Spectrum +2 / ZX Spectrum +2A Action Pack / ZX Spectrum +3 / Didaktik Gama / TC 2048 / 2x JustSpeccy 128K
A500 2,5MB RAM Gotek HxC / A1200 Blizzard 1220/4+ADD4

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Jak wygląda budynek za 2,5 miliona funtów...
« Odpowiedź #7 dnia: 2019.03.28, 11:04:01 »
Czyli dokładnie nie wiadomo w czyim interesie działają...

Jak to nie wiadomo? W swoim ;) Biznes to biznes, a że etycznie średni to już zupełnie inna kwestia.

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Jak wygląda budynek za 2,5 miliona funtów...
« Odpowiedź #8 dnia: 2019.03.28, 11:11:16 »
Swoim i tylko swoim, aby szybko zbyc i skasowac prowizje.

Przy sprzedazy wytrzymalem z agencja, az 5 dni. Potem pogonilem ich na 4 strony swiata. W ogloszeniu, ktore umiescili nawet forma wlasnosci byla niepoprawna (lokatorskie zamiast wlasnosciowe z wydzielona KW). Z uporem maniaka twierdzili, ze na podlodze sa panele, bo wszyscy tak pisza, a panele sa popularne (wtf???). Na dowod zostawilem jedna deske podlogowa luzem. A o reszcie "kwiatkow" moglbym napisac ksiazke.

Z kolei przy zakupie na moje pytania jaka jest forma wlasnosci domu i budynku przynaleznego, czy jest wpisana uzytecznosc osob trzecich, czy jest jakis plan miejscowy lub plan zagospodarowania przestrzennego itd. , agencja zbyla mnie i stwierdzila, ze sam mam to sobie sprawdzic, jak mnie to tak bardzo interesuje. Do tego dziwne podzialy nieruchomosci, np. w ogloszeniu napisane, ze dom do sprzedazy, a w rzeczywistosci to pol domu (i tylko parter, ale nie caly, bo jest czesc wspolna), bo gora nalezy do brata/siostry/kogos innego, ale przeciez to nie problem, do tego posesja podzielona na 3 ksiegi wieczyste ...
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

pgru

  • *****
  • Wiadomości: 638
Odp: Jak wygląda budynek za 2,5 miliona funtów...
« Odpowiedź #9 dnia: 2019.03.28, 15:12:27 »
W Anglii masz przynajmniej budynek, który możesz zobaczyć, a w Polsce kupujesz marzenia, dziurę w ziemi u dewelopera za chore pieniądze. Następnie okazuje się, ze miały buc 4 piętra, a jest 6. Miała być winda, ale jej nie ma. No i stan „deweloperski” czyli dobrze rozgrzebaną budowę, na której dokończenie musisz wziąć drugi kredyt na 15 lat. Co rynek, to inne obyczaje :)

To dlatego jesteśmy do przodu w rozwoju :-) -  w Chinach deweloper postawił swego czasu legalnie budynek bodajże 15 piętrowy bez windy. Ominął ustawę(nawet oni uważają, że to przesada) bo budynek stoi niedaleko wzniesienia na którym jest ulica i z 10 piętra jest wyjście na wzniesienie.

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Jak wygląda budynek za 2,5 miliona funtów...
« Odpowiedź #10 dnia: 2019.03.28, 15:23:36 »
Wracając do Twojego pierwszego postu, to w PL ileż naoglądałem się domów w stanie bardzo dobrym, bo po remoncie, a tak na dobra strawę to należało je zaorać. W jednym wyremontowanym, ale tylko parterze, o mało co nie przeleciałem przez zgniły strop. Do tego niezliczona ilość samowoli budowlanych w stanie prawie wykończonym (stan deweloperski niższy z najtańszych materiałów) z niebotycznymi cenami wywoławczymi i w gratisie z linią SN 4m od wejścia.

Mnie już nic nie zdziwi na rynku nieruchomości po ostatnich 2 latach doświadczeń.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: Jak wygląda budynek za 2,5 miliona funtów...
« Odpowiedź #11 dnia: 2019.03.28, 17:28:19 »
Ja dla odmiany mam naprawdę dobre doświadczenia z agencjami... wróć... właściwie to z jedną agencją. Na tyle dobre, że powierzyłem jej sprzedaż mieszkania, które kupiłem od nich 5 lat temu (zarobią dwa razy na tym samym lokalu :P ).

Z remontami jest podobnie - udało mi się trafić na ekipę, w której kierownik budowy (remont polega na doprowadzeniu domu do stanu... surowego, zamkniętego) dzwoni do mnie codziennie o 7 rano powiedzieć co zamierzają dziś zrobić i po 18 się z tego rozlicza :)

Wygląda na to, że w tej materii mam (puk, puk, puk) szczęście...

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Jak wygląda budynek za 2,5 miliona funtów...
« Odpowiedź #12 dnia: 2019.03.28, 18:53:49 »
Ja dla odmiany mam naprawdę dobre doświadczenia z agencjami... wróć... właściwie to z jedną agencją.

Eee, grunt, by dziewczyny były ładne ;)

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: Jak wygląda budynek za 2,5 miliona funtów...
« Odpowiedź #13 dnia: 2019.03.28, 20:36:34 »
Od pewnego czasu szukam domu/mieszkania w Portugalii, tam to dopiero jest rozjazd pomiędzy tym co wystawione w agencji na zdjęciach  a tym co naprawde stoi , a głównie sie wali  ;) 
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Jak wygląda budynek za 2,5 miliona funtów...
« Odpowiedź #14 dnia: 2019.03.28, 20:43:34 »
Portugalskie prawo jest powalone, jeśli chodzi o zakup przez obcokrajowców. Ogólnie nie chcą sprzedawać obcym.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76