ZX Spectrum > DEMOSCENA

Polska scena Spectrum

<< < (2/26) > >>

Gryzor:
Hacker Chris mial stoisko na Grzybowskiej ?
Pamietam, ze niektore kopie gier mialy dorobione intro.
Nie wiem czy mam gdzies jeszcze cos takiego.

RafalM:
Popatrzyłem w katalogu i rzeczywiście pierwsze dema zaczynają się w 1987 roku - Big Shit i Smurf's Shit napisane prze Hackera Chrisa. 1985-87 to w ogóle początki Spectruma w Polsce. Sam swoją maszynkę dostałem w 1986 r. i nie spośród znajomych ne kojarzę nikogo kto by miał coś wcześniej

Początkowo wszystkie dema były to kolekcje wyrippowanych muzyczek - wciśnij 1 aby posłuchać muzyki z gry takiej, 2 - aby posłuchać z innej itp. Do tego prosty obrazek i czasem scroll pozdrawiający kumpli.


 Dopiero w latach 90-tych pojawiły się dema z własną muzyką i "efektami"

Pyza^Illusion:

--- Cytat: Gryzor w 2011.11.11, 22:01:58 ---Pamietam, ze niektore kopie gier mialy dorobione intro.

--- Koniec cytatu ---

Intro, to wielkie słowo, ale zaraz po loaderze wskakiwało na ekran "Cracked by Hacker Chris", "Imorted by..." (to już dużo później) etc. Zapamiętałem jeszcze takiego jegomościa Bill Gilbert. Słynął z tego, że "skaszanił" masę gier ripami z przystawek typu NMI itp. Niemniej chyba każdy ksywkę kojarzy. Do początkowych scenowców zaliczyłbym jeszcze Kassoft'a, który jako jeden z pierwszych zaczął dodawać proste efekty do dem (muzyka ciągle była z gierek, ale na AY).

Ramos:
Czy wie ktoś jak się nazywa Hacker Chris? Może uda mi się go namierzyć na necie.

RafalM:
Nie wiem jak się nazywa, ale kilka lat temu się odezwał na World of Spectrum:

http://www.worldofspectrum.org/forums/showthread.php?t=10783

Co prawda wiele z tego nie wyniknęło :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej