ZX Spectrum > RÓŻNOŚCI

Greaseweazle

<< < (2/10) > >>

zaxon:
Większość STM na Blue Pill z Chin, czyli tych na których można zrobić pierwszą wersję Greaseweazle  jest podrabiana i nie ma pełnej funkcjonalności. Tam siedzi STM 103 a właściwie jego podróbka  . Więc uwaga z tym.  Sam zamawiam oryginalne STM z Farnella do Amigoteków bo było zabawnie . No ale po 17 PLN netto.   :P

PGRU, pewnie jakiś kułak prywaciarz sie próbuje dorobić.. :P Jesuuu... :-\

pgru:

--- Cytat: tooloud w 2020.07.26, 20:36:44 ---też to kupiłem i nie mam problemu z wsparciem autora projektu kupując od niego.

--- Koniec cytatu ---
To trochę zmienia postać rzeczy, jeśli to autor sprzedaje(moje niedopatrzenie). Chociaż z drugiej strony kupując Kryofluxa też wspierasz autorów... Mnie się osobiście w tym najbardziej podoba otwartość projektu i przynajmniej w jednej wersji tanie części. Mam np. Catweasel-a, ale co z tego, że swego czasu wsparłem firmę dokonując zakupu, jak po prostu porzucono projekt i chyba go nawet nie upubliczniono. Tak istnieje szansa, że nawet jak autorowi się projekt znudzi to być może ktoś będzie go rozwijał...

damik:
Dzisiaj po pierwszych testach mojej samoróby Greaseweazle z napędami mogę powiedzieć że coś tam działa,  bo udało mi się zrobić działającą kopię dyskietki  :D
Jak się fartownie kupi niepodrabiany moduł STM to w 20 zł można by się prawie zmieścić  ;)

Trafił się też jeden napęd 5,25" (w PC był sprawny) co nie potrafił ruszyć głowicą, prawdopodobnie przydał by się jakiś driver na pinach sterujących do stacji, bo niektóre napędy mogą zbytnio obciążać wyjścia modułu .

Rzeznik:
Tak jeszcze wspomnę, że wczoraj przy pomocy Greaseweazle, bez problemu udało mi się z przerobionych obrazów (hxc manager) .mgt na .hfe nagrać i odtworzyć dyskietki w stacji D+ Datela ;)

damik:
Pojawiła się nowa wersja softu 0.21
https://github.com/keirf/Greaseweazle/releases/tag/v0.21

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej