Autor Wątek: Usługa od pana Lotharka  (Przeczytany 3766 razy)

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Usługa od pana Lotharka
« Odpowiedź #30 dnia: 2021.04.09, 21:51:25 »
bedziem placicw euro za fajne zabawki.

Mozna tez samemu nauczyc sie robic fajne zabawki...

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: Usługa od pana Lotharka
« Odpowiedź #31 dnia: 2021.04.09, 22:04:11 »
Można ;) Ale ... nauka kosztuje. Sprzęt też.. Do tego baza części.. To już nie są czasy że sie szło do sklepu i kupowało rezystory na sztuki i lutowało transformatorówką.. Z jednej strony jest łątwiej a z drugiej ..trudniej. Ot, kiedyś wystarczyła rolka cyny, lutownica transformatorowa i miernik wychyłowy do robienia  elektroniki , za to płytki sie robiło lakierem do paznokci w kwasie ;) Teraz ? Płytki sie zamawia , ale bez programatorów, mierników analizatorów to sobie można co najwyżej załadować coś do  Arduino  z majsterkowa ;)
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Usługa od pana Lotharka
« Odpowiedź #32 dnia: 2021.04.09, 22:35:32 »
A ja nie powiedzialem tego ze "nauczyc" jako trzydniowy kurs wieczorowy :)

Oczywiscie to koszuje, najwiecej czasu. Nikt tak na prawde nie widzi ile tego czau, ile wyrzeczen, ominietych wypadow do knajpy, czy nawet suszy alkoholowej :)

Tak - niestety jedyny sposob zeby sie tego nauczyc to czytanie ze zrozumiem. Poza tym wglebianie sie w detale, ktorych jest duzo i sa nudne, potem nie dziala a potem jeszcze raz i kolejny i do skutku :)

Z tym, ze jednak da sie. Nie trzeba od razu kupowac wszystkiego a nawet jesli, to nie jest to az tak drogie. Kiedys na ten sprzet mogly sobie pozwolic tylko co bogatsze PGRy a dzisiaj za pare dolkow Chiczyk ci prawie wszystko co ma sprzeda, wlacznie z tym, w sensie technologii, co sam uczciwie nakradl.

Ale co tam... Ja na ten przyklad nie mam w ogole na nic czasu, bo ogladam seriale.

:)

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: Usługa od pana Lotharka
« Odpowiedź #33 dnia: 2021.04.09, 22:52:52 »
Fakt, sprzęt też robi sie coraz tańszy i bardziej dostępny ale tu wracamy do mojego powiedzonka "kupa sprzętu a zero talentu" ;) Mierzyć i lutować też trzeba wiedzieć co i po co i jak ;) Sprzęt tani jest, wiedzy jak go używać ,  nie ma ;)

No ale to tak off topic.. Ludzie raczej sie nie nauczą ;) Bo i po co ? Oni zwyczajnie  kupili interfejs z usługą montażu u specjalisty, uczciwie zapłacili  a on odwalił co odwalił... I wykonawca usługi  zamiast przeprosić to jeszcze sie awanturuje .





Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

redhawk

  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: Usługa od pana Lotharka
« Odpowiedź #34 dnia: 2021.04.10, 12:04:54 »
Sluchy chodza ze przez takich klientów lotharek ma podobno wycofac sie z rynku pl. I bedziem placicw euro za fajne zabawki.
przykre przykre. a wystarczylo sie porozumiec lub szukac mediatorów a nie wyciągać prywatne tematy na fora.

Za jakis czas to co ja pisze Kolega zrozumie.
Z tego co czytam to kupujacy probowal sie porozumiec, ale zostal potraktowany "krotko". Oczywiscie to bylo w prywatnych mailach, i przyznam ze poczatkowo troche tez mi sie nie podobala Filipmat11'a over-reakcja, ale po wypowiedziach Lotharka na atari.org widze ze moze jednak byl powod. A gdzie indziej jak na forach mozna o czyms takim rozmawiac?

Co do "zrob to sam" watku to mam nadzieje ze to nie calkiem na serio. Chociaz slysze podobne mysli w tematach FPGA ("nie jecz, sam to zakoduj"). Jasne, stary dziad ktory ma zero pojecia o tym czy tamtym, i malo czasu zeby sie nawet bawic gotowymi zabawkami, nagle rzuci wszystko i spedzi pare lat uczac sie jak je robic. Totalnie realistyczny scenariusz ;)

Ja sam kupuje sporo gadzetow/uslug od naszych (i nie tylko) sprzetowych magikow, mam dla nich duzo respektu i tolerancji wzgledem faktu ze to jest jednak domowa operacja, ale to nie znaczy ze sa nieomylni albo nie powinni byc wywolani do tablicy czasem tez.

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Usługa od pana Lotharka
« Odpowiedź #35 dnia: 2021.04.10, 13:25:33 »
Co do "zrob to sam" watku to mam nadzieje ze to nie calkiem na serio.

"Maciek, ja tylko zartowalem"

Chociaz slysze podobne mysli w tematach FPGA ("nie jecz, sam to zakoduj").

To wcale nie jest takie trudne.

Jasne, stary dziad ktory ma zero pojecia o tym czy tamtym, i malo czasu zeby sie nawet bawic gotowymi zabawkami, nagle rzuci wszystko i spedzi pare lat uczac sie jak je robic.

Juz pisalem wlasnie o tym, ze kolejny sezon "Niewolnicy Izaury" niedlugo wychodzi, wiec osobiscie na pewno nie znajde na nic czasu.

Totalnie realistyczny scenariusz ;)

Wiec pozostaje alternatywa.

« Ostatnia zmiana: 2021.04.10, 13:46:27 wysłana przez sajmosia »

Filipmat11

  • ***
  • Wiadomości: 132
  • Miejsce pobytu:
    Ostrów wlkp
Odp: Usługa od pana Lotharka
« Odpowiedź #36 dnia: 2021.04.10, 17:54:27 »
Sluchy chodza ze przez takich klientów lotharek ma podobno wycofac sie z rynku pl. I bedziem placicw euro za fajne zabawki.
przykre przykre. a wystarczylo sie porozumiec lub szukac mediatorów a nie wyciągać prywatne tematy na fora.

Za jakis czas to co ja pisze Kolega zrozumie.
rozmawialem prywatnie do czasu jak usłyszałem cytuje co mi męczysz bule i na tym zakonczylem

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3185
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Usługa od pana Lotharka
« Odpowiedź #37 dnia: 2021.04.11, 10:35:41 »
Gdybyśmy mieli wątpliwości to - te głupie MMU do Atari chodzi po circa 30-40 zł. Pamięć grosze, ekran - to nie jest tak, że to są bezwartościowe rzeczy. Wystarczy zapytać przed (cięciem nóżek) i ew. się nie podjąć usługi, albo uzyskać zgodę Klienta. Plus jego decyzję, czy chce to wszystko otrzymać z powrotem. Komunikacja.
dużo sprzętu mało czasu.

Filipmat11

  • ***
  • Wiadomości: 132
  • Miejsce pobytu:
    Ostrów wlkp
Odp: Usługa od pana Lotharka
« Odpowiedź #38 dnia: 2021.04.12, 14:27:45 »
Dostałem dzisiaj paczkę z brakującymi częściami od pana Lotharka .Sprawa załatwiona pozytywnie .Zamykam temat .