Autor Wątek: Usługa od pana Lotharka  (Przeczytany 3766 razy)

Filipmat11

  • ***
  • Wiadomości: 132
  • Miejsce pobytu:
    Ostrów wlkp
Usługa od pana Lotharka
« dnia: 2021.04.05, 12:00:21 »
Dzień dobry chciałbym poruszyć tu temat który bardzo mnie zdenerwował.Wysłałem komputer Atari 65 xe do pana lotharka w celu zamontowania ultimate 1 Mb usługa została wykonana i wszystko działa ok.ale nie o tym.Pan lotharek wymontował dwie kości i górny ekran oczywiście kości były sprawne .komputer otrzymałem bez tych części zapytałem pana lotharka dlaczego nie spakował tego razem zkomputerem i otrzymałem wiadomość ze złom wyrzuca do śmieci .Po paru pytaniach dostałem odpowiedz cytuje co mi bule męczysz .a także ze jak jadę do mechanika to starego filtra oleju tez mi nie daje .zapytałem co mam zrobić jak będę chciał sprzedać komputer bez ultimate i dostałem odpowiedz to wymontuj i sprzedaj  a także ze miałem zaznaczyć ze chce spowrotem te części .Chciałbym dowiedzieć się od Was czy przesadzam czy jednak mam pełne prawo prosić o te części ?

ZX-Bzik

  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Usługa od pana Lotharka
« Odpowiedź #1 dnia: 2021.04.05, 13:35:40 »
Nieprzyjemna sprawa :(. Fakt, że gdybyś na wstępie wyraźnie zaznaczył, że chcesz odzyskać wymontowane części, to chyba udałoby sie uniknąć całej tej przepychanki. Co do mechaników, zawsze powtarzam rodzince i znajomym, żeby upominali się przed naprawą, że zależy im na ich starych częsciach! Z wielu powodów. Pozawala to np. ograniczyć ewentualne zakusy mechaników na pewne machlojki (np. naprawa/regeneracja starej części, a twierdzenie, że wstawiono nową), np. pozwala w przyszłości dobrać zamiennik czy zmierzyć wymiary (czy "pobrać" inne cechy) naszej oryginalnej cześci, a koniec końców np. w razie gdy oddajemy auto na złom, można starą częsc ponownie zamotować (oczywiście raczej samemu - ew. koszty robicizny) i odzyskać w ten sposób część prawie nową czy jeszcze w b.dobrym stanie. Sam staram sie do mechaników jeździć jak najrzadziej (czyt. robić co możliwe samemu), że już nie wspomnę o ASO ;)... ale pamietam, że gdy jeszcze kiedyś niejako musialem jeździć do ASO na przeglądy (gwarancja), to w druczku zlecenia było pytanko, co zrobić ze starymi częściami (biorę / zostawiam), w tym (o dziwo!) pytanko tak samo o zużyte filtry, a nawet plyny eksploatacyjne :o (ASO Renault).
Z drugiej jednak strony, wydaje się, że miałeś prawo zakładać, że wymontowane z Twojego Atari cześci zostaną zwrócone, bo one przecież przed usługą były sprawne (z tego co piszesz), bo tu przecież chodziło o rozbudowę sprzętu a nie naprawę! A to właśnie w przypadku naprawy można byłoby przypuszczać, że uszkodzone części zostaną wyrzucone (o ile ktoś wcześniej nie zaznaczył, że mu na nich zależy).

Może plusem z tej całej nieprzyjemniej sytuacji będzie nauczka na przyszłość, żeby wszelkie takie wątpliwości starać się wyjaśniać na wstępie, co pozwoli Ci w przyszłości uniknąć ew. jeszcze większych nieprzyjemności i kosztów...

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3185
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Usługa od pana Lotharka
« Odpowiedź #2 dnia: 2021.04.05, 13:49:13 »
Atari to średnio temat tego forum, może warto bardziej żale wylać na Atarionline czy Atari.org.pl.

Jeżeli rozmawiamy o tym konkretnie przypadku i sytuacji, to wg mnie powinieneś otrzymać te ekrany (i ROM i MMU) wymontowane, zwrotnie z komputerem, a jak chcemy używać większych słów to jest takie coś jak przywłaszczenie bez wiedzy i zgody właściciela. Napisz, że ma Ci odesłać i tyle. Nie zamawałeś utylizacji ekranów, ROMu i MMU. Nie pytaj, nie proś tylko napisz chłopakowi co ma zrobić, bo on chyba nie zrozumiał, że ma Ci oddać Twoją własność.
« Ostatnia zmiana: 2021.04.05, 15:02:49 wysłana przez tooloud »
dużo sprzętu mało czasu.

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: Usługa od pana Lotharka
« Odpowiedź #3 dnia: 2021.04.05, 14:22:25 »
Ciężko sprzedać Atari bez MMU i romu......
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Usługa od pana Lotharka
« Odpowiedź #4 dnia: 2021.04.05, 14:54:07 »
Ja tam jak coś wymontuję z płyty, którą naprawiam - czy to będzie sprawne, czy nie - zawsze odsyłam wraz z naprawionym komputerem/urządzeniem etc.
Tak nauczyłem się naprawiając laptopy i sprzęt RTV klientów.
Nie pytam, tylko pakuję i oddaję.
Właśie po to, żeby mi nikt potem nie "truł buły" jak to jowialnie określił Przemysław.

 
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

Filipmat11

  • ***
  • Wiadomości: 132
  • Miejsce pobytu:
    Ostrów wlkp
Odp: Usługa od pana Lotharka
« Odpowiedź #5 dnia: 2021.04.05, 15:19:41 »
A orientuje się ktoś jaki jest koszt tych dwóch układów ?

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: Usługa od pana Lotharka
« Odpowiedź #6 dnia: 2021.04.05, 15:42:52 »
A to już nikt nie wie. Oryginały są tylko do kupienia w Best Electronics w Stanach i czasami na Ebay... Nie są to drobne kwoty  i nikt normalny po wylutowaniu  sprawnych  z płyty  ich do śmieci nie wyrzuca  bo i czemu ?
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

Filipmat11

  • ***
  • Wiadomości: 132
  • Miejsce pobytu:
    Ostrów wlkp
Odp: Usługa od pana Lotharka
« Odpowiedź #7 dnia: 2021.04.05, 15:49:30 »
No właśnie tego niewiem prawdopodobnie zeruje na niewiedzy ludzkiej i je sobie przywłaszcza

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3185
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Usługa od pana Lotharka
« Odpowiedź #8 dnia: 2021.04.05, 15:58:56 »
ale serio ktokolwiek pomyślał, że Lotharek wyrzuca te układy?
dużo sprzętu mało czasu.

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: Usługa od pana Lotharka
« Odpowiedź #9 dnia: 2021.04.05, 16:03:34 »
Eee tam, nie przesadzaj. Przemek swoje robi i to dobrze. Po prostu, tym razem  , zaliczył potknięcie . Pomarudź mu to ci  pewnie odeśle ten ROM i MMU.  Naprawde nie sądze żeby siedział i myślał co by tu sobie "przywłaszczyć" .  Rzecz naprawde  nie warta zachodu ;)


Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: Usługa od pana Lotharka
« Odpowiedź #10 dnia: 2021.04.05, 16:08:11 »
Jaki sens robić coś takiego mając całkiem spory interes w branży retro?
Może to jakieś kosmiczne nieporozumienie, bo jakoś ciężko mi sobie wyobrazić Lotharka "kręcącego wałki" na wylutowanych częściach. Zresztą - sprawdziłem szybko na ebay i koszt takich dwóch klocków to jakie 100PLN... Pewnie sprzedaje dziennie za wielokrotność tej kwoty. Ryzykować utratę reputacji w takim temacie? Nie rozumiem...

Ale może jestem zbyt naiwny i łatwowierny...

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: Usługa od pana Lotharka
« Odpowiedź #11 dnia: 2021.04.05, 16:13:24 »
Podejrzewam że to kwestia też tak zwanego "zarobienia" i prowadzenia małej  fabryki.. . Zrobił kolejną maszynę, odesłał i gotowe. A tu mu klient marudzi...W zasadzie sensownie ale mało istotnie patrząc na całość ...

Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

Filipmat11

  • ***
  • Wiadomości: 132
  • Miejsce pobytu:
    Ostrów wlkp
Odp: Usługa od pana Lotharka
« Odpowiedź #12 dnia: 2021.04.05, 16:36:59 »
Eee tam, nie przesadzaj. Przemek swoje robi i to dobrze. Po prostu, tym razem  , zaliczył potknięcie . Pomarudź mu to ci  pewnie odeśle ten ROM i MMU.  Naprawde nie sądze żeby siedział i myślał co by tu sobie "przywłaszczyć" .  Rzecz naprawde  nie warta zachodu ;)
szczerze naprawdę starałem się porozumieć ale chamstwo pana Lotharka przekracza wszelakie granice dobrego smaku

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3185
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Usługa od pana Lotharka
« Odpowiedź #13 dnia: 2021.04.05, 17:03:19 »
szczerze naprawdę starałem się porozumieć ale chamstwo pana Lotharka przekracza wszelakie granice dobrego smaku

To akurat nic nowego nie napisałeś.

Wszystko się każdemu może zdarzyć w sensie pomyłki. Tyle, że z tego co rozumiem Lotharek odmawia oddania tych elementów twierdząc, że je zutylizował?

Serio Zaxon tłumaczysz Lotharka? Przecież sam tak nie robisz. Nikt z Was tak nie robi. Od Peara worek zużytych części dostałem z naprawionymi kompami. Od Ciebie przy wymianie jakichś pierdół kolejne woreczki/pudełeczka z poprzednimi częściami. Jaki to problem nabić te układy na piankę i wsadzić w woreczek + wrzucić do paczki te ekrany?

Dlaczego Lotharek tak robi? Bo mu na to pozwalacie. Wy, Klienci Lotharka.
dużo sprzętu mało czasu.

Filipmat11

  • ***
  • Wiadomości: 132
  • Miejsce pobytu:
    Ostrów wlkp
Odp: Usługa od pana Lotharka
« Odpowiedź #14 dnia: 2021.04.05, 17:07:10 »
Ja szczerze przepraszam użytkownika PaBB daje wszystkie komputery do niego i jestem bardzo zadowolony nie wiem co mnie podkusiło tym razem chyba to ze pan Piotr był chory nigdy więcej Lotharka chciałem kupić jeszcze u niego side3 ale po moim trupie