Autor Wątek: Ki czort? identyfikacja  (Przeczytany 970 razy)

ZX-Bzik

  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Ki czort? identyfikacja
« Odpowiedź #15 dnia: 2021.04.05, 11:30:01 »
Te błędy mogą być zarówno chińskie, jak i "ruskie", natomiast bardzo wątpię, by Chińczycy wyposażyli swój produkt w taki typowy sowiecki kabelek zasilający, nawet gdyby się to działo na poczatku 90. lat. Kupilem sobie na Wolumenie na przełomie lat 80. i 90. chińską ladowarkę do akumulatorów Ni-Cd i tam był "normalny" kabel zasilający, tzn. wtyczka zalewana, każda żyła w swojej (kolorowej) izolacji, a dodatkowo razem jeszcze w wierzchniej, czarnej izolacji. Nota bene takie "normalne" kable były szeroko stosowane w Polsce nawet za komuny, co najmniej od lat 70., więc dlatego ów kabelek ze zdjęcia określam jako sowiecki, a nie socjalistyczny (PRL też była państwem socjalistycznym).
« Ostatnia zmiana: 2021.04.05, 12:02:02 wysłana przez ZX-Bzik »

pgru

  • *****
  • Wiadomości: 614
Odp: Ki czort? identyfikacja
« Odpowiedź #16 dnia: 2021.04.07, 22:01:00 »
"compitible" - myślę, że po błędach to prawie na 100% wersja z Azji, do tego to zainteresowanie programem kosmicznym(wówczas w ZSRR/spadkobiercach był popularny Buran o którym piszecie)
Wtyczka jest niby ZSRRowska/spadkobierców - ogólnie dla mnie wygląda na próbę zrobienia "wysokiej jakości podróbki na eksport do krajów anglojęzycznych/zachód Europy, lub lokalny dewizowy".
Nie zdziwię się jeśli w ZSRR/spadkobierach o tym myśleli - z tego co się orientuję to nawet Elwro 800 JR miało dostać w Polsce(w planach) "wersję eksportową".

Trochę natomiast mylące jest słowo "Best" - według mnie ale oczywiście mogę się mylić to już bardziej przypomina "chińskie podejście do biznesu".