Autor Wątek: Amstrad XT PC1512DD sama płyta co i jak  (Przeczytany 9718 razy)

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Amstrad XT PC1512DD sama płyta co i jak
« Odpowiedź #30 dnia: 2019.01.16, 21:13:53 »
Mamy maly stos tych PPcetow. One zazwyczaj przychodza w takiej torbie na ramie, zeby sprawic wrazenie przenosnego. Nie jest to zbyt atrakcyjna maszyna ze wzgledu na to, ze te wyswietlacze sa tak wolne, ze nadaja sie jedynie do statycznego tekstu. Kontrast i ta sztuczna zielen na ekranie tez pozostawia sporo do zyczenia.
Dla chetnych nabycia tutaj lokanie chodza miedzy £30 a £60 w zaleznosci od lenistwa nadawcy. Jesli tylko do odbioru wlasnego (bez mozliwosci wysylki) mozna trafic i za £15.
Nie spotkalem jeszcze zepsutego, dlatego nie przygladalem im sie blizej...
Pozdr.


MCbx

  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Miejsce pobytu:
    Polska
Odp: Amstrad XT PC1512DD sama płyta co i jak
« Odpowiedź #31 dnia: 2019.01.17, 00:08:37 »
Co do PC1512: Ważny link: http://www.seasip.info/AmstradXT/1512tech/section1.html.
Grafika: Jeżeli nie chcemy robić sobie przejściówki, to karta bodajże CGA na ISA mi poszła, kiedy akurat część monitorowa była niedysponowana. Da się podłączyć dysk typu MFM/ST506 korzystając z kontrolera z własnym BIOSem, i takie rzeczy były robione. Wówczas dysk lądował z tyłu komputera, przykręcony do tylnej ścianki.
Klawiatura i mysz... tu jest problem. Jest wszystko niestandardowe. Podłączenie, kody, obejmujące joystick, standard złącza, wręcz kulka od myszki jest niestandardowego rozmiaru.
Komputer ten działał OEMowo z DR-DOSem i GEMem umożliwiającym pracę z myszką. To był już ten późniejszy, dwupanelowy GEM.

"Zepsuty" i grzebany PPC  -> urwany stabilizator. Prawie zawsze tak jest. Ludzie chcą rozszerzyć sobie RAM, a regulator położony jest naprawdę niefortunnie.

Adix

  • ****
  • Wiadomości: 262
  • Miejsce pobytu:
    Bydgoszcz
Odp: Amstrad XT PC1512DD sama płyta co i jak
« Odpowiedź #32 dnia: 2019.01.17, 15:34:49 »
model PPC512 czyli taki Amstrad-owy laptop  :D fajny szkoda że ja mam tylko 10%
nie znałem tego modelu

Mam takiego w całości, z oryginalną torbą, dyskietkami i instrukcjami. Ostatnio jak go uruchamiałem był również sprawny. Dzięki za przypomnienie muszę go uruchomić.  :D

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Amstrad XT PC1512DD sama płyta co i jak
« Odpowiedź #33 dnia: 2019.02.01, 16:09:25 »
Jakby ktoś potrzebował dyski systemowe do Amstrada PC 1512 lub 1640 albo do PPC, to są tu:
http://www.freetimeweb.nl/home/computer/alt/lawsons-amstrad-computer_site/web.ukonline.co.uk/cliff.lawson/files.htm

Albo tu:  http://www.cpcwiki.eu/index.php/User:Jonathanen
... wyszukać frazę  "System Disks - Back" :)

Zresztą, czego tam nie ma? ;)
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

Adix

  • ****
  • Wiadomości: 262
  • Miejsce pobytu:
    Bydgoszcz
Odp: Amstrad XT PC1512DD sama płyta co i jak
« Odpowiedź #34 dnia: 2019.02.02, 14:34:40 »
Mam chyba nawet z nim oryginalne dyskietki o ile mnie pamięć nie myli. Dziękuję za link na pewno się przyda.

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Amstrad XT PC1512DD sama płyta co i jak
« Odpowiedź #35 dnia: 2019.02.02, 16:01:54 »
A czy ma ktoś podobnego linka do dysków systemowych z poszczególnych generacji PCW ?
tzn dyski do 4ej ostatniej generacji PcW16 (niekompatybilnej z poprzednimi), są na tej samej stronie, ale do tych wcześniejszych.
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Amstrad XT PC1512DD sama płyta co i jak
« Odpowiedź #36 dnia: 2021.05.19, 00:14:22 »
Jeśli ktoś szuka orginalnych systemowych do PC1512 to pojawiły się na FB, koleś pyta czy je sformatować.
Dałbym linka ale grupa nie jest otwarta.
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)