ZX Spectrum > RÓŻNOŚCI

Autorka kolekcji polskich spektrumistov

(1/3) > >>

trawen:
Moi przyjaciele i ja (newart, AAA i Striker) od ponad 5 lat beda miekkie ze wszystkich bylego ZSRR.

Osiagnelismy wielki sukces, chociaz mysle, ze czekamy na tysiacach plyt Diskett.

I tak w tym miejscu zebralismy okolo ~ 30000 (trd image).



Ile to jest wazne, by autor kolekcji?

Fakt, ze zwykle sa nieoczekiwane warez ekselyuzivny. Np. obrazow, muzyki, kod zrodlowy oprogramowania, niedokonczone gry i dema. I oczywiscie istniejacych programow, ktore nie widzieli nikogo oprocz autora i jego para przyjaciol.

Trudno w to uwierzyc, ale prawie w kazdym miesiacu mozemy znalezc osobe, utrzymuje na dyskietce (czasami sa 15 lat) i znalezli cos nowego!


Jak pracujemy? Po pierwsze, jestesmy stale monitoruje (darmowe ogloszenia i aukcje) Tlumacz i sprzedajacych szukasz Spectrum. Po drugie pojawila sie w glownym rosyjskim forum zx.pk.ru Probuje - jesli maja dyskietki. Czy dyskietke ze swoimi przyjaciolmi.
W trzecim. Istnieje wiele znanych i nie tak spektrumistov. Ich nazwy sa znane. Co sprawia, ze ??mozna je znalezc w sieciach spolecznosciowych. Rzadko, ze ci ludzie zyja podjela dyskietce lub obrazu z komputera.

Bardzo chcialbym miec to w Polska, ktory zajmuje w naszej dzialalnosci - gromadzenie zbiorow autorskich.

Polska nie jest wielkim krajem jest, wiec, ze w jakis sposob bedzie latwiej. To prawda, nie wiem, czy sa bardziej popularne dyskietki lub tasmy. Ale to nie jest tak wazne, w Rosji sa ludzie, ktore zbieraja w calym kraju stare tasmy. Ktore czasami od 20 lat!

Tak, musze powiedziec, ze psychicznie nie jest to latwe zadanie. Czasami znalezc czlowieka z dyskietki, byl gotow je porzucic, ale ciagnie i ciagnie. Czasami trwa to od lat!
Sa ludzie, ktorzy robia i nie chca zrezygnowac z dyskow, nie chcac nikomu dac ich ekskluzywne programy. Ale dzieki Bogu ludzie zazwyczaj nie sa szkodliwe i sa gotowi dac na dyskietke.

Nie rozmawialem na temat procesu transferu do PC. No o tym pozniej. Jesli jest to oczywiscie ktos jest zainteresowany.

Tygrys:
Powstaniu portalu speccy.pl przyświecał fakt ocelania od zapomnienia polskich produkcji na Spectrum.

Jeżeli uda nam się coś odnaleźć i udostępnić, możecie to sobie ściągnąć i umieścić w swojej kolekcji, pod warunkiem umieszczenia informacji o pochodzeniu pliku.

Czy masz jakieś polskie, którymi możesz się podzielić?

RafalM:
Czytam wasze forum zx.pk.ru i widzę jak dużo pracy wkładacie w gromadzenie i przenoszenie na PC tych programów.

Jak będzie u nas  nie wiadomo. W Polsce ponad 90% nośników to kasety, które, jeśli nie zostały wyrzucone, to leżą i kurzą się od 20 lat w piwnicach właścicieli. Czasem pojawiają się na aukcjach, ale niezbyt często - kilka razy w roku to wszystko.

Ja coś tam wygrałem na aukcjach i teraz mam około 100 kaset z programami. Programy MIA przekonwertowałem, natomiast na konwertowanie cracków nie mam czasu. Jakby ktoś wiarygodny obiecał, że zajmie się tymi kasetami, to mogę oddać za darmo. Żona się ucieszy, że miejsce się zwolniło :)

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM:

--- Cytat: trawen w 2011.11.21, 03:51:35 ---Polska nie jest wielkim krajem
--- Koniec cytatu ---

Nie narzekamy. Dziewiąty największy kraj w Europie na 46 państw. Mogło być gorzej.

Gryzor:

--- Cytuj ---Żona się ucieszy, że miejsce się zwolniło
--- Koniec cytatu ---

Za to inne sie zmartwia  :D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej