ZX Spectrum > SOFTWARE

Jak przerobić grę z własnym loaderm - plik WAV na TAP?

(1/8) > >>

Gelip:
Męczę się z jedną rzeczą. Otóż udało mi się nagrać i poprawić plik WAV z kasety z pewną grą która zawiera własny loader Cerikopik (bez zabezpieczenia). Nie wiem co jest grane bo gra wczytuje się tylko prawidłowo w emulatorze Spectaculator 7.51 i tylko w trybie Load from Audio Source.
- plik WAV ma format 44100Hz 16bit Mono i jest odtwarzany za pomocą programu Virtual Audio Cable (program jest po to aby zamiast wejścia Line In używać wyjścia WAVE karty dźwiękowej wprost do emulatora
- konwersja do 22050Hz 8bit Mono nic nie daje (taki format normalnie łyka Spectaculator)
- żadne programy PC nie dają rady maketzx, wav2tzx
- żadne programy ZX nie dają rady i pojawia się Tape error (Copy-Copy, Compress Copy, Kovacs Copy)
Załączam plik WAV (gra La Formica WAV)

Pytanie od razu - czy grę z własnym loaderem można skopiować za pomocą wyżej wymienionych programów typu Copy-Copy?

Phonex:
Standardowo nie da się skopiować, bo bloki po loaderze mają wyższą prędkość. Nie jest to dwukrotna prędkość, którą obsługują kopiery turbo, więc nie da się załadować.


--- Cytat: Gelip w 2012.12.02, 19:57:16 ---Pytanie od razu - czy grę z własnym loaderem można skopiować za pomocą wyżej wymienionych programów typu Copy-Copy?

--- Koniec cytatu ---

Do Copy Copy jest program (nakładka) Turbo, długości kilkaset bajtów, którą ładowało się LOAD AT ... , a potem inicjowało USR. Potem można było wybierać prędkość komendą PAUSE. Tyle że nie mam już tego, a w sieci nie znalazłem  :(

Phonex:
Programy na pececie powinny jednak to skonwertować. To znaczy nie ma żadnych przeszkód jeśli chodzi o metodę. Moim zdaniem sygnał jest słabej jakości. Nie udało mi się wczytać w pięciu próbach. Loader wchodzi, a potem błędy.
No i oczywiście można zgrać jako snapshot.

Tygrys:
Udało mi się wyłowić loader ;) Z danymi jest gorzej.

Gelip:
Dzięki za chęci Tygrys - tyle to i mi się udało wyłowić :-). Prawdopodobnie Cerikopika nie łykają programy typu Copy-Copy.

Do Phonex: mówisz że sygnał słabej jakości. To jakim cudem gra wgrywa się bez problemu do Spectaculator 7.51 z odtwarzacza Winamp 5 ??? Dowody w załącznikach. To mnie wkurza właśnie i nie daje spokoju. Wydaje się iż sygnał słabej jakości a jednak Spectaculator daje radę - czyżby miał jakieś wspomagacze? A może to zasługa Virtual Audio Cable? Muszę spróbować odtwarzać z  drugiego komputera bez stosowania VAC. Zdaje się iż to nie wina jakości sygnału a loadera Cerikopik. Program Compress Copy zawsze wyrzuca komunikat PARITY po wczytaniu ekranu startowego.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej