Autor Wątek: Jest tu jakiś spec od HTML? Webmaster  (Przeczytany 7824 razy)

sect0r

  • *****
  • Wiadomości: 698
  • Miejsce pobytu:
    Oltedal/NO
  • speccyholic
Odp: Jest tu jakiś spec od HTML? Webmaster
« Odpowiedź #15 dnia: 2014.10.28, 09:17:00 »
A potem z PHP do C to już chyba niedaleka droga jeśli się nie myle :)
Szarak # DivIDE+ # MasakratorFM DeluXe by Zaxon

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Jest tu jakiś spec od HTML? Webmaster
« Odpowiedź #16 dnia: 2014.10.28, 09:22:37 »
Składnia jest dość podobna, owszem. Ale obszar zastosowań inny, php od zawsze jest językiem server-side zorientowanym na aplikacje webowe.

sect0r

  • *****
  • Wiadomości: 698
  • Miejsce pobytu:
    Oltedal/NO
  • speccyholic
Odp: Jest tu jakiś spec od HTML? Webmaster
« Odpowiedź #17 dnia: 2014.10.28, 09:58:21 »
ChodI mi o to że łatwo jest się wdrożyć w drugi, znając jeden z nich
Szarak # DivIDE+ # MasakratorFM DeluXe by Zaxon

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Jest tu jakiś spec od HTML? Webmaster
« Odpowiedź #18 dnia: 2014.10.28, 10:37:45 »
I tak, i nie. Poza zbieżnością składni oba języki mają niewiele ze sobą wspólnego - różne zastosowania, różne narzędzia deweloperskie, różne metody testowania. Choć w sumie do tworzenia skryptów php wystarcza notatnik, więc trochę to jak HiSoft C wygląda, tylko się potem kodu nie kompiluje, a wrzuca na serwer ;)

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Jest tu jakiś spec od HTML? Webmaster
« Odpowiedź #19 dnia: 2014.10.30, 23:22:29 »
Wracając do strony galerii, etykiety, nazwy ramek i innych targetów są niepowtarzalnymi kombinacjami. Nie ma z całą pewnością zapętlonych przekierowań otwierania ramki wewnątrz jej samej. Nie ma linków do facebooków i innych zewnętrznych źródeł kodu. Wykluczam możliwość targetowania do innej otwartej karty w przeglądarce, gdyż wtedy strona otworzyłaby się tam. Jedynym nie-html-owym elementem jest podmiana grafik po najechaniu kursorem. Stosowałem to wcześniej i nie było problemu.

onmouseover="if(document.images) this.src='../../graphv/bgalo.png'" onmouseout="if(document.images) this.src='../../graphv/bgal.png'"
Tym problemem jest zamykanie się głównej ramki przy przechodzeniu z pliku 160.html na 170 i z 290 na 300.html w różnych galeriach na bazie tego samego szablonu. W innej wcześniejszej galerii zamyka się ze 150 na 160.

Ramka znika tylko w Firefox dla Windows. Strona nie jest ładowana z cache. Sprawdzane na różnych komputerach u osób, które nigdy nie otwierały tej strony i u każdego zamyka się.

Galeria działa prawidłowo w Chrome (Windows i Android), Internet Explorer (Windows), Safari (Windows), Firefox (Android) i systemowej przeglądarce na Android - 6 przeglądarek.

Czy plik .css z definicjami stylów i klas może mieć jakiś wpływ?

Czy ma ktoś możliwość sprawdzenia w innej przeglądarce, na innym systemie? Jeśli choć w jednym zamknie się sama, to uwierzę, że to mój błąd.
AY Music, ULA plus.

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Jest tu jakiś spec od HTML? Webmaster
« Odpowiedź #20 dnia: 2015.06.05, 19:25:23 »
Nie odpowiadałem kilka miesięcy. Jeśli kogoś interesuje założenie galerii, polecam ten link http://sye.dk/. Jeden plik PHP, duże możliwości konfiguracji i dopasowania do swoich potrzeb. Moja galeria oparta na nim wygląda w ten sposób: http://abrimaal.pro-e.pl/foto/
AY Music, ULA plus.