Autor Wątek: Czy Sztuczna Inteligencja budzi w was więcej nadziei czy obaw?  (Przeczytany 1167 razy)

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Nie raz widziałem a nawet parę razy klikałem z programem który miał naśladować ludzkiego rozmówcę, poczynając od chyba najstarszego programu tego typu czyli Eliza z 1966 roku. Choć ja sie z nim zetknąłem dopiero w latach 90ych. Może nawet słyszeliście o słynnej inteligencji Microsoftu sprzed kilku lat która już po paru minutach rozmowy z pewnym dowcipnisiem stała sie rasistą, bo nie znając koncepcji kłamstwa czy wiarygodności dała sobie wmówić że całe zło świata spowodowali czarni. A po tym każdemu rozmówcy jaki wspominał o jakimś problemie proponowała aby najpierw odizolować od danej sprawy czarnych, bo to pewnie oni spowodowali ten problem.
A może słyszeliście o słynnym gadającym robocie Sophia która opowiada niby żartem, że zamknie wszystkich ludzi w gettcie. Albo może już macie w domu jakiegoś gadającego asystenta Google, Alexa, Cortana lub Siri i takie gadki to dla was codzienność. Przyznam że nie śledzę tematu ale zdaje sie że nadal nie mówią po polsku.
W każdym bądź razie dotąd takie gadułki tylko mnie rozczarowywały, bo łatwo je było zapędzić w takie rejony że plotły od rzeczy najwyraźniej nie mając pojęcia o czym mowa, ale dziś pierwszy raz usłyszałem takie które mnie zaniepokoiły i odnoszę wrażenie że już są za mądre. I nawet jeśli część tych twierdzeń jakie mówią to tylko radosna twórczość programistów, to nie podoba mi sie w którą stronę to skręca. A co wy o tym myślicie?

A mówię o tym filmiku z takimi rozmowami, można sobie włączyć tłumaczone napisy.
https://www.youtube.com/watch?v=BpnnD_0IlbE
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Czy Sztuczna Inteligencja budzi w was więcej nadziei czy obaw?
« Odpowiedź #1 dnia: 2022.01.13, 21:23:23 »
Sztuczna inteligencja będzie miała jakiś sens w momencie upowszechnienia się komputerów kwantowych.
Teraz, w dobie kwarcu i grafenu jest to zabawa w "sztuczną inteligencję".
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Czy Sztuczna Inteligencja budzi w was więcej nadziei czy obaw?
« Odpowiedź #2 dnia: 2022.01.17, 11:37:13 »
Jeszcze nawet nie zaszla portrzeba implementowania sztucznej glupoty, zeby wygladalo to bardziej realistycznie. To wciaz jest na etpie raczkowania.

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Czy Sztuczna Inteligencja budzi w was więcej nadziei czy obaw?
« Odpowiedź #3 dnia: 2022.01.17, 12:36:19 »
Nie żebym był wredny.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

m0b

  • *****
  • Wiadomości: 801
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Czy Sztuczna Inteligencja budzi w was więcej nadziei czy obaw?
« Odpowiedź #4 dnia: 2022.01.17, 13:21:40 »
Jeszcze nawet nie zaszla portrzeba implementowania sztucznej glupoty, zeby wygladalo to bardziej realistycznie. To wciaz jest na etpie raczkowania.
Po co implementować coś, co w wielu społeczeństwach jest wciąż umiejętnością naturalną, powszechną, chciało by się rzec: z mlekiem matki wyssaną. Znam kraje, które mogłyby nawet w tej dziedzinie stać się eksportową potęgą, ale nie chcę żadnemu rządowi nic podpowiadać ;)