Autor Wątek: Zakłócenia z TV przy wgrywaniu z magnetofonu  (Przeczytany 2202 razy)

Rzeznik

  • *****
  • Wiadomości: 2135
  • Miejsce pobytu:
    Katowice
Zakłócenia z TV przy wgrywaniu z magnetofonu
« dnia: 2017.09.09, 12:28:39 »
Jestem właśnie u mojej Mamy, gdzie mam swój drugi składzik sprzętu i większość "małych" ZX :) Dostępny mam tu dla siebie tylko TV CRT Sony Trinitron 21" . Od czasu do czasu jak tu bywam, to wyciągam te swoje maszynki i sprawdzam czy wszystko z nimi w porządku. No a że nie wziąłem sobie tym razem żadnego divide to pobawiłem się we wgrywanie z laptoka. I tak - na 2 ZX +, 3 gumiaki i 1 Timexa, przy włączonym TV wgrało się coś tylko na 1 PLUS'ie. Na pozostałych kompletnie nic. Zastanawiając się co jest grane, padło mi w pewnej chwili, że może to wina zakłóceń z TV. I faktycznie, wziąłem jednego delikwenta, podłączyłem do nowego LCD Mamy i wgrało się jak powinno. No to wyłączyłem tego CRT na czas wgrywania i na wszystkich ZX już się wgrywało bez problemu. Teraz pytanko - ten TV Sony CRT to jakiś ewenement czy na wszystkich CRT tak jest? Obojętnie jak daleko od kompa ten TV postawię, to jak jest podłączony do ZX i załączony - nie ma szans nic wgrać. Co wyróżnia też w takim razie tego jednego PLUS'a, że tam przy załączonym TV wszystko się wgrywa? Nie pamiętam ze "starych" czasów żeby TV miał jakichś wpływ na wgrywanie czegokolwiek, a to przecież były jakieś Rubiny czy Neptuny które pewnie nie grzeszyły brakiem zakłóceń...   

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6666
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Zakłócenia z TV przy wgrywaniu z magnetofonu
« Odpowiedź #1 dnia: 2017.09.09, 12:58:08 »
Spróbuj przy wgrywaniu, umieścić komputer niżej, niż TV.
CRT Sony, po latach używania, mogą być nieobliczalne.
Zależy z jakiego roku produkcji jest ten TV. Pod koniec produkcji CRT, Sony robiło "bokami".

"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

Rzeznik

  • *****
  • Wiadomości: 2135
  • Miejsce pobytu:
    Katowice
Odp: Zakłócenia z TV przy wgrywaniu z magnetofonu
« Odpowiedź #2 dnia: 2017.09.09, 13:23:55 »
TV wyżej nie pomaga. No nic potestuję to jeszcze jak wrócę do domu.

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6666
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Zakłócenia z TV przy wgrywaniu z magnetofonu
« Odpowiedź #3 dnia: 2017.09.09, 13:43:45 »
Może być też tak, że przetwornica w tym Sony sieje zakłóceniami, które przenoszą się na komputer.
Znane są przypadki, kiedy to nic się nie dało wgrać do komputera, bo sąsiad odkurzał rozklekotanym odkurzaczem, który siał po instalacji.

Żeby być pewnym, trzeba by zmierzyć oscyloskopem zasilacz tego CRT, oraz zaopatrzyć się w miernik zakłóceń elektromagnetycznych i sprawdzić, ile tych zakłóceń emituje kineskop. Można też, spróbować podłączyć CRT do sieci poprzez listwę zasilającą z filtrami, albo UPS-a.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

Artu2tu

  • ****
  • Wiadomości: 284
  • Miejsce pobytu:
    Prawie Szczecin.
Odp: Zakłócenia z TV przy wgrywaniu z magnetofonu
« Odpowiedź #4 dnia: 2017.09.09, 13:56:59 »
Mój nowy lcd lg wywalal różnicowke po podłączeniu kablowki,  wymieniłem zasilacz i jest ok. Między masa monitoro-tv a masa kabla sygnalowego miałem 120 [V].   Po podłączeniu do niego mojego plusa miałem czarny ekran, wystraszyłem się, że mi komputer padł, między masa komputera a monitora 80[V].  Na szczęście to tylko podstawka w której siedzi ULA  nie miała przejścia.