Autor Wątek: Linki do zabawnych obrazków.  (Przeczytany 300190 razy)

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Linki do zabawnych obrazków.
« Odpowiedź #1020 dnia: 2022.04.12, 12:44:24 »
Niestety rolka nam się powoli kończy ;)
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Linki do zabawnych obrazków.
« Odpowiedź #1021 dnia: 2022.04.12, 21:59:17 »
O, dobre zdjęcie.
Obrazuje ono, co pozostałe tzw. "demokratyczne" państwa mogą zrobić Putinowi.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Linki do zabawnych obrazków.
« Odpowiedź #1022 dnia: 2022.04.12, 23:42:42 »
A bo konkretnej interwencji nikt się tak naprawdę nie wyrywa, podobnie jak było z naszymi "aliantami" w 1939 roku. Każdy patrzył na swoje podwórko i swoje problemy, nie rozumiejąc, co tak naprawdę zaczyna się dziać.

I tak jest i teraz. Z NATO-wskich państw nikt się nie odważy nic zrobić, poza deklaracją wysyłki broni czy pomocy humanitarnej. Bo inaczej wiadomo, że Putin powie, że NATO wystąpiło przeciw Rosji i pewnie każe przewietrzyć atomówki. Tyle, że to zdziadziałe państwo z dykty (jak widać, Polska nie jestem jedynym) nie jest w stanie zagrozić kilku państwom Europy jednocześnie, chociażby większość okrętów z okresu zimnej wojny zardzewiała na morskim cmentarzysku Półwyspu Kolskiego, a produkcja nowoczesnych idzie jak krew z nosa, w porównaniu do "pięknej" epoki sowieckiej.
Wojna z Ukrainą dobitnie pokazuje, że Rosja się militarnie nie liczy. Zamierzony Blitzkrieg ciągnie się półtora miesiąca, wspierany dywersją, terroryzmem, zbrodniami wojennymi, ślepymi atakami rakietowymi na osiedla. I nic, poza zniszczeniami i rosnącą liczbą ofiar się w zasadzie nie zmienia. Putin wywala swoich generałów i doradców, ściąga sprawdzonych weteranów z poprzednich wojen - i nic to jak dotąd nie daje.

Prawdziwy strach mogą budzić natomiast Chiny. Po pierwsze, stanowią olbrzymi rynek na rosyjskie surowce, po drugie - to ideologiczny sojusznik od ponad pół wieku. I o ile bogatszy, silniejszy i sprawniejszy od zardzewiało-kartonowej armii Putina. Tyle, że ChRL nie da się wciągnąć w gierkę Putina tak na zawołanie, bo Chiny - z braku wrogów militarnych wśród swoich sąsiadów - bardziej niż konfliktu z NATO obawiają się możliwych konsekwencji gospodarczych. To jednak miliard czterysta milionów gęb do wykarmienia. No i konieczność stałego udowadniania, że komunizm jest najlepszym możliwym ustrojem, odgórnie i systemowo znoszącym nierówności i biedę :)

Nie mam wątpliwości, że po jeszcze kilku nieudanych próbach szturmowania ukraińskich miast, Putin łaskawie zgodzi się na zawieszenie broni i jakieś porozumienie. Oczywiście jednym z warunków będzie pozostawienie go w absolutnym spokoju, żadnego ciągania po Hadze czy inne takie :). Przecież on tylko starał się Ukrainie pomóc, no ale cóż, nie udało się, trudno, prawda? Naród rosyjski stać było na takie poświęcenie, by pomóc swym "braciom" ciemiężonym przez jakiś wyimaginowany faszyzm. I tak to będą sprzedawać putinowskie media, wszyscy (prawie) będą w to oczywiście święcie wierzyć, przybędzie parę pomników ku chwale dzielnych onucowych wojaków, kradnących sprzęt AGD i zabawki z domów ludzi, którym ponoć pojechali pomagać...

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Linki do zabawnych obrazków.
« Odpowiedź #1023 dnia: 2022.04.13, 06:59:11 »
Panie Jacku, nic dodać, nic ująć odnośnie powyższego tekstu.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Linki do zabawnych obrazków.
« Odpowiedź #1024 dnia: 2022.04.13, 07:09:00 »
Obawiam się, ze tak to nie rozejdzie się po kościach. Nazizm i ubrana w ideologiczną pomoc przemoc jest świadomym działaniem Putina i Rosji w celu eliminacji całego narodu Ukraińskiego. Hasła głoszone w Rosji przez rząd, oficjalne media oraz większość społeczeństwa rosyjskiego są niczym innym jak tymi samymi hasłami, jakie używała III Rzesza w stosunku do Polaków i wszystkich Słowian. Do tego fermy trolli oraz pożytecznych idiotów sponsorowany przez Kreml, rozsianych w strukturach władzy w całej Europie dają istną beczkę z nitrogliceryną jadąca na teczce po kocich łbach.

Dość polityk i trollowania.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Linki do zabawnych obrazków.
« Odpowiedź #1025 dnia: 2022.04.13, 10:12:52 »
Zawsze w takich sytuacjach jest to, że jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi przeważnie o pieniądze.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Linki do zabawnych obrazków.
« Odpowiedź #1026 dnia: 2022.04.13, 10:49:29 »
A jak nie o pieniądze, to o władzę.
Choć to w zasadzie naczynia połączone.

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Linki do zabawnych obrazków.
« Odpowiedź #1027 dnia: 2022.04.13, 11:24:54 »
Jeśli rozmawiamy o (psycho|socjo|whatever)patach i byłych podpułkownikach KGB to ciężko ustalić o co tak na prawdę chodzi... Lepsi spece próbowali i nie specjalnie im idzie.

m0b

  • *****
  • Wiadomości: 801
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Linki do zabawnych obrazków.
« Odpowiedź #1028 dnia: 2022.04.13, 11:55:22 »
Dokładnie. Popełniamy ten sam błąd, co reszta cywilizowanego świata, czyli mierzymy przywódców Rosji znanymi nam miarami. A to się niestety nie sprawdza.

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Linki do zabawnych obrazków.
« Odpowiedź #1029 dnia: 2022.05.31, 17:29:41 »
Pewnie słyszeliście o Fermi paradox...
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

popocop

  • *****
  • Wiadomości: 830
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Linki do zabawnych obrazków.
« Odpowiedź #1030 dnia: 2022.11.13, 14:15:44 »
Memy...
ZX Spectrum +2 & PicoDiv SD,
Timex 2048 & divIDE 57c

andy

  • *****
  • Wiadomości: 1065
  • Miejsce pobytu:
    Kielce Wsch.
Odp: Linki do zabawnych obrazków.
« Odpowiedź #1031 dnia: 2022.11.13, 18:03:51 »
Papier c.d.
pzdr
a.
POKE 35899,0  ZX 81, ZX Spectrum +, +2, Harlequin, ZX Max 48 & 128, Spider 48, Chrome 128, TC 2048, divIDE, CPC 464

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Linki do zabawnych obrazków.
« Odpowiedź #1032 dnia: 2022.12.09, 20:27:23 »
Ostatnio firma LEGO wchodzi w retro konsole.
Przypadkiem mój syn w Poznaniu znalazł w jednym sklepie zestaw LEGO z ATARI 2600, nie wiem czy jest funkcjonalnie sprawny ale przy cenie 2200zł bym się tego spodziewał ;)

EDIT:
Z tego co doczytałem w necie to chyba jednak atrapa bez elektroniki, ale można to kupić w innych miejscach nieco taniej bo za około 1500zł, jednak to dla mnie wciąż za wiele za coś co tylko stoi w gablocie  :o
« Ostatnia zmiana: 2022.12.09, 22:30:01 wysłana przez damik »
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

tomi

  • GTS
  • ****
  • Wiadomości: 294
  • Miejsce pobytu:
    Poznań
Odp: Linki do zabawnych obrazków.
« Odpowiedź #1033 dnia: 2022.12.10, 19:32:15 »
Ostatnio firma LEGO wchodzi w retro konsole.

LEGO Atari 2600 można znaleźć za ok 1200,- PLN - nadal drogo, ale wyglądają interesująco, pod linkiem recenzja tabletwo.pl:

https://m.youtube.com/watch?v=kINgxkhjEos

Nieco taniej LEGO wyceniło konsole NES  :D

andy

  • *****
  • Wiadomości: 1065
  • Miejsce pobytu:
    Kielce Wsch.
Odp: Linki do zabawnych obrazków.
« Odpowiedź #1034 dnia: 2023.01.06, 21:35:07 »
pzdr
a.
POKE 35899,0  ZX 81, ZX Spectrum +, +2, Harlequin, ZX Max 48 & 128, Spider 48, Chrome 128, TC 2048, divIDE, CPC 464