Autor Wątek: Czesc / czolem  (Przeczytany 9557 razy)

redhawk

  • **
  • Wiadomości: 79
Czesc / czolem
« dnia: 2020.05.25, 21:52:01 »
Witam, zglasza sie kolejny stary weteran z lat 80tych. ZX to moja pierwsza mikro-milosc, porzucona pozniej na rzecz kolezanki Amigi i innych takich tam latawic.

Omijalem temat bardzo dlugo, nawet bez zadnej emulacji, bo nostalgia byla za silna. Ale przeszlo mi ostatnio i jestem z powrotem w trybie Z80 totalnie. Nawet nakupowalem pare prawdziwych sprzetow, co kiedys tylko u kolegow albo w Bajtku byly widoczne (ja mialem kuzyna Timexa)

Zwykle sie tulam po swiecie i na polskim forum to chyba nigdy nie mialem przyjemnosci sie komunikowac. Ale ostatnio w PL osiadlem na dluzej i przyszlo na mysl zeby sprawdzic jak ta nasza Spektrumowa scena wyglada :)


trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Czesc / czolem
« Odpowiedź #1 dnia: 2020.05.25, 22:17:47 »
Witaj, tułaczu! Ja, wieczny tułacz, pozdrawiam Cię :)
Czuj się jak u siebie - oczywiście z dokładnością do regulaminu ;)

Roch

  • **
  • Wiadomości: 81
  • Miejsce pobytu:
    KO02KI
  • Przyczajony Spectrumowiec, ukryty fan Z80 :-)
Odp: Czesc / czolem
« Odpowiedź #2 dnia: 2020.05.25, 22:59:31 »
Witam, zglasza sie kolejny stary weteran z lat 80tych. ZX to moja pierwsza mikro-milosc, porzucona pozniej na rzecz kolezanki Amigi i innych takich tam latawic. ...

Cześć :-) Forum wciąga i to skutecznie ;-) Taka parafraza, że chodzenie po bagnach wciąga :-P ;-) 

3VSię
Roch

Michael Oakley - Odyssey i Introspect - Moje kolejne odkrycie. Polecam dla retromaniaków :-)

Ilyad

  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Miejsce pobytu:
    Białystok, IV Rzesza Pospolita
Odp: Czesc / czolem
« Odpowiedź #3 dnia: 2020.05.26, 18:00:00 »
Witaj na forum !
A kolega to scenowiec, gracz, oglądacz ?
ZX-81, ZX-Pand AY, 48k "gumiak", 48K+, 128K + "Toster", +2 "szarak" 1024k Profi, Masakrator FM, DivIDE 2K11, ZX Evolution rev. C, ZX-Uno, C64, C16 64K, Plus4 + 1541 Ultimate II + SD2IEC

redhawk

  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: Czesc / czolem
« Odpowiedź #4 dnia: 2020.05.26, 18:13:20 »
Klaniam sie wszystkim. Gracz, jak najbardziej, chociaz nie wiem co taki "ogladacz" porabia :) (dema?...)

Szczegolnie jestem fanem gier obskurnych, nieznanych i generalnie tych co maja taga "crap" w ZXDB :D Ale oczywiscie klasyki tez.

Jakos tak ostatnio wyszlo ze niby tez "kolekcjoner" bo wzielo mnie na kupowanie oryginalnych tasm. Dziwne, bo przez te wszytkie dekady ominalem tej pulapki...ale co tam. Zawsze mozna sie pozbyc, ceny w dol raczej nie ida :)

Reszka

  • *
  • Wiadomości: 1
  • Miejsce pobytu:
    Bydgoszcz
    • https://www.fortuna-krp.pl/
Odp: Czesc / czolem
« Odpowiedź #5 dnia: 2020.05.30, 16:28:47 »
Niestety, retor ma to do siebie ze idzie chyba tylko w gore od ktoregos momentu :D

Boyo

  • *****
  • Wiadomości: 749
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Czesc / czolem
« Odpowiedź #6 dnia: 2020.06.03, 14:32:43 »
Witaj na Forum :)

Ja rozumiem że ceny idą w górę, ale ludzie po takich kupują... Już nie pojmuję tego, to w końcu jest ten kryzys czy nie ma ?
ZX81 / 2x ZX Spectrum 48kB / 3x ZX Spectrum+ 48kB / Inves Spectrum+ / ZX Spectrum+ 128kB / 2x ZX Spectrum +2 / ZX Spectrum +2A Action Pack / ZX Spectrum +3 / Didaktik Gama / TC 2048 / 2x JustSpeccy 128K
A500 2,5MB RAM Gotek HxC / A1200 Blizzard 1220/4+ADD4

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Czesc / czolem
« Odpowiedź #7 dnia: 2020.06.03, 16:30:57 »
Hej hej :)

Potencjalny target ma coraz więcej kasy na zabawki i ceny retro idą w górę, bo są tacy co są w stanie za to tyle zapłacić.
Nie jest to kwestią wyceny sprzedającego czy jakichś spekulacji, tylko ceny na aukcjach idą w górę bo ktoś tyle licytuje :D.
Ja licytuję zwykle do mojego limitu, ale prawie zawsze znajdzie się ktoś kto przelicytuje większą kwotę, bo che to mieć i koniec.
Sprzętu jest coraz mniej na rynku a chętnych przybywa.
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

p.janowski

  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Miejsce pobytu:
    Koluszki
Odp: Czesc / czolem
« Odpowiedź #8 dnia: 2020.06.03, 17:37:48 »
Powitać Kolegę!
A500; C64C, C64G, C64Rpi; iBook G3, PowerBook G4 12", PowerBook G4 15" z MorphOS; ZX 128k +2A

redhawk

  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: Czesc / czolem
« Odpowiedź #9 dnia: 2020.06.03, 18:00:12 »
Dzieki ;)

Co do cen, czesciowo sa to normalne licytacje, ale ceny skalpownikow z "kup teraz" tez maja wplyw. Bo ktos kto sie nie zna patrzy na ta cene i mysli ze to wyznacznik. Przy sprzecie jest to troche bardziej ustabilizowane, ale gry oryginalne to dziki zachod.

Jak chcecie sie posmiac to polecam spojrzenie na "War In Middle Earth" na alle, wersja CPC. Typ prosi o 300PLN (chociaz teraz juz 250 chyba). A kupil ja za max 5-7 funtow, czyli prawie 10x przebicie. Znam cene bo sam 2 kupilem (jeden sklep z ebaya sie zamykal), i niedlugo jedna wystawie tez, ale za moze stowke, tak troche bardziej realistycznie:)


Boyo

  • *****
  • Wiadomości: 749
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Czesc / czolem
« Odpowiedź #10 dnia: 2020.06.04, 13:32:20 »
Jakos tak ostatnio wyszlo ze niby tez "kolekcjoner" bo wzielo mnie na kupowanie oryginalnych tasm. Dziwne, bo przez te wszystkie dekady ominalem tej pulapki...ale co tam. Zawsze mozna sie pozbyc, ceny w dol raczej nie ida :)

Na początku nie zamierzałem zbierać kaset, a tym bardziej kupować konkretne tytuły, ale z biegiem lat same zaczęły się "pojawiać" - przy okazji kupowania sprzętu komputerowego. I tak oto, trochę przypadkiem, uzbierało się tego dość sporo a ich ilość liczona jest w setkach, a waga w dziesiątkach kg :)
Przyznam, że czasami "grzeszyłem" i kupowałem niektóre gry - głównie ze względu na uzupełnienie serii np. potrzebowałem Marsport do kompletu z Tir Na Nog i Dun Darah, teraz jeszcze "poluję" na Heavy on the Magick :)
Na razie udało mi się tylko posegregować kasety ze względu na rodzaj tj. tzw. big boxy, oryginalna kaseta z jedną grą w małym pudełku, oryginalna kaseta z jedną grą bez papierowej okładki, kasety z czasopism komputerowych Crash/YourSinclair/Sinclair User
Kiedyś natomiast chciałbym je wszystkie pospisywać i skatalogować, ale to będzie wymagało dużo czasu, więc na obecną chwilę nie mam takiej możliwości.
ZX81 / 2x ZX Spectrum 48kB / 3x ZX Spectrum+ 48kB / Inves Spectrum+ / ZX Spectrum+ 128kB / 2x ZX Spectrum +2 / ZX Spectrum +2A Action Pack / ZX Spectrum +3 / Didaktik Gama / TC 2048 / 2x JustSpeccy 128K
A500 2,5MB RAM Gotek HxC / A1200 Blizzard 1220/4+ADD4

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Czesc / czolem
« Odpowiedź #11 dnia: 2020.06.04, 14:00:26 »
Trochę tego masz :)
Jeszcze jak jest powierzchnia magazynowa, to jest pełen komfort.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

Skinner

  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Miejsce pobytu:
    Wlkp PL
Odp: Czesc / czolem
« Odpowiedź #12 dnia: 2020.06.04, 14:02:44 »
Zazdraszczam zbiorów :)
Ja ostatnio (na ile czas pozwala) stałem się fanem wczytywania po kolei softu z kaset dołączanych do czasopism.
2x 48k+, +2, HQ48 (under construction)

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Czesc / czolem
« Odpowiedź #13 dnia: 2020.06.04, 15:39:09 »
A tak mniej więcej ile tych kaset masz, i na ile byś szacował ich wartość?
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

jack_świdnik

  • *****
  • Wiadomości: 1641
  • Miejsce pobytu:
    Świdnik / Lublin
Odp: Czesc / czolem
« Odpowiedź #14 dnia: 2020.06.04, 22:06:46 »
Jakos tak ostatnio wyszlo ze niby tez "kolekcjoner" bo wzielo mnie na kupowanie oryginalnych tasm. Dziwne, bo przez te wszystkie dekady ominalem tej pulapki...ale co tam. Zawsze mozna sie pozbyc, ceny w dol raczej nie ida :)

Na początku nie zamierzałem zbierać kaset, a tym bardziej kupować konkretne tytuły, ale z biegiem lat same zaczęły się "pojawiać" - przy okazji kupowania sprzętu komputerowego. I tak oto, trochę przypadkiem, uzbierało się tego dość sporo a ich ilość liczona jest w setkach, a waga w dziesiątkach kg :)
Przyznam, że czasami "grzeszyłem" i kupowałem niektóre gry - głównie ze względu na uzupełnienie serii np. potrzebowałem Marsport do kompletu z Tir Na Nog i Dun Darah, teraz jeszcze "poluję" na Heavy on the Magick :)
Na razie udało mi się tylko posegregować kasety ze względu na rodzaj tj. tzw. big boxy, oryginalna kaseta z jedną grą w małym pudełku, oryginalna kaseta z jedną grą bez papierowej okładki, kasety z czasopism komputerowych Crash/YourSinclair/Sinclair User
Kiedyś natomiast chciałbym je wszystkie pospisywać i skatalogować, ale to będzie wymagało dużo czasu, więc na obecną chwilę nie mam takiej możliwości.


ooo kasety Dizzy czy Terramexa bym chętnie kupił jak posiadasz :)
moje marzenie: Timex 2048 128K