ZX Spectrum > SOFTWARE

Zgodność FDD3000 i stacji ZX Spectrum +3

<< < (2/2)

zoon:

--- Cytat: ZbyniuR w 2021.10.20, 01:16:02 ---A już na pewno istnieją takie kopiery które rozpoznają dyskietki formatowane pod innymi systemami i potrafią przegrywać z nich pliki na dyskietki sformatowane inaczej. :)

--- Koniec cytatu ---

Na pewno? To nie jest takie banalne. Oba systemy są dość rzadko spotykane, ponadto TOS ma rzadko spotykaną wielkość sektora i dodatkowo przeplot. Znam kilka programów umożliwiających obsługę plików z dyskietek TOS ale tylko na dyskietki/dyski MS-DOS.

Potem pozostaje jeszcze kwestia przerobienia loadera - w banalnych przypadkach wydaje się, że wystarczy tylko dodać lub usunąć * z komend dyskowych.

trojacek:

--- Cytat: zoon w 2021.10.28, 12:12:58 ---Znam kilka programów umożliwiających obsługę plików z dyskietek TOS ale tylko na dyskietki/dyski MS-DOS.

--- Koniec cytatu ---

NA CPC 6128 powstał kiedyś program obsługujący dyskietki FDD3000, ale być może tylko CP/M-owe, a nie TOS. Może autor poda szczegóły.

tooloud:
wydaje mi się, że był na CPC program, który odczytywał oba wspomniane formaty dyskietek z ZXa, musiałbym poszperać po archiwach.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej