Autor Wątek: Cześć  (Przeczytany 6381 razy)

Dziuber

  • *
  • Wiadomości: 4
Cześć
« dnia: 2017.05.18, 18:23:56 »
Cześć

Od kiedy dawno, dawno sprzedałem Atari mam jakiegoś Spectruma. Pierwszy był Timex 2048 kupiony w CSH, później przerobiony 80kB z interfejsem AY. Dokupiłem do niego FDD3000. Później Timexa wymieniłem na +2A. Teraz mam jedynie Plusa, który leży nie wyciągany z pudełka już chyba z 10 lat. W międzyczasie przewinęło się jeszcze Elwro 800 Junior i Timex 1000. Teraz bawię się jedynie emulatorami.
Co do emulatorów to swego czasu popełniłem kilka, kilkanaście driverów dla multiemulatora MESS. Niestety nigdy nie napisałem drivera komputera polskiej produkcji. Ale może jeszcze...

Pozdrawiam
Krzysztof

ZX Freeq

  • *****
  • Wiadomości: 1835
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Cześć
« Odpowiedź #1 dnia: 2017.05.18, 19:04:07 »
Bogate doświadczenia! Witaj wśród maniaków! :D
ZX80|ZX81+16kB+PandAY|ZX 48k/+/128k+/+2/+2A/+3/Vega/Next|QL+QIDE|JS128|Timex 2048+2040|UK2086|FDD3000+3.5''|AY|ZX HD|Divide2k11/2k14|DivMMC/PicoDivSD|BetaDisk 128|Opus|Masakrator FM|If 1/2/Microdrv|Multiface 1|+2A\B SDI-1|SJS 1/2|ZX Printer|TZXDuino|+3 HxC USB|ZXUno|Omni
Z88|A500/600|PC200|Ent128

pgru

  • *****
  • Wiadomości: 638
Odp: Cześć
« Odpowiedź #2 dnia: 2017.05.18, 19:46:15 »
Cześć
Już mam :-) dla Ciebie ciekawy projekt a nawet dwa. Pierwszy to napisanie programu który na Elwro 800 junior drukowałby w trybie tekstowym(bo w graficznym podobno drukuje się bez problemu) na zwykłej drukarce np. igłowej(poprzez kabel adapter), a nie D-100 teksty przy użyciu zwykłych znaków Elwro. Drugi to Internet na Elwro 800 Junior. Mianowicie na Atari 8 BIT jest taki projekt Contiki - prosta przeglądarka, klient e-mail. Dodatkowo na Amidze istnieje coś takiego jak Plipbox(są sterowniki) - jest to karta sieciowa na port równoległy oparta bodajże na Arduino(można kupić ją gotową). Amiga ma mniej zaawansowany port równoległy, więc możliwe, że łatwo by zadziałała z Elwro. Poza tym Internet na CP/Ma może być, ale trzeba poszukać w sieci.

Acha nie masz jakiś dyskietek(lub obrazów do Elwro, najlepiej tych nieznanych)?

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6838
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • PCBway
Odp: Cześć
« Odpowiedź #3 dnia: 2017.05.18, 23:18:58 »
Witaj.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

Dziuber

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Cześć
« Odpowiedź #4 dnia: 2017.05.27, 22:51:36 »
Cześć
Już mam :-) dla Ciebie ciekawy projekt a nawet dwa. Pierwszy to napisanie programu który na Elwro 800 junior drukowałby w trybie tekstowym(bo w graficznym podobno drukuje się bez problemu) na zwykłej drukarce np. igłowej(poprzez kabel adapter), a nie D-100 teksty przy użyciu zwykłych znaków Elwro. Drugi to Internet na Elwro 800 Junior. Mianowicie na Atari 8 BIT jest taki projekt Contiki - prosta przeglądarka, klient e-mail. Dodatkowo na Amidze istnieje coś takiego jak Plipbox(są sterowniki) - jest to karta sieciowa na port równoległy oparta bodajże na Arduino(można kupić ją gotową). Amiga ma mniej zaawansowany port równoległy, więc możliwe, że łatwo by zadziałała z Elwro. Poza tym Internet na CP/Ma może być, ale trzeba poszukać w sieci.

Acha nie masz jakiś dyskietek(lub obrazów do Elwro, najlepiej tych nieznanych)?

Nie o takich driverach pisałem. Miałem na myśli drivery jak części składowe multiemulatora MAME/MESS. Co do dyskietek Juniora to gdzieś powinienem mieć jeszcze kilka sztuk. Muszę poszukać.

Adix

  • ****
  • Wiadomości: 262
  • Miejsce pobytu:
    Bydgoszcz
Odp: Cześć
« Odpowiedź #5 dnia: 2017.06.13, 11:34:36 »
Cześć.

Czas wyciągnąć tego plusa po dziesięciu latach i sprawdzić czy nadal działa.