ZX Spectrum > WSPÓŁCZESNE KLONY

Chrome - co o tym sądzicie?

<< < (101/112) > >>

xangel:
Różnica jest w stopniu wyjściowym - może być zbudowany z bramek AND lub OR. Piszę z głowy więc na pewno trochę pokręciłem, ale o to mniej więcej chodzi. Trzeba doczytać pdf-y.
Przerzutniki zrobione na tych układach mogą się różnie zachowywać, mogą mieć inne stany nieustalone. W projekcie carta do Atari - S/XEGS jest zastosowany taki przerzutnik z wyścigiem (co jest niepoprawne) i tam dla przykładu tylko poprawnie działają GAL-e z literką D.
Ale ogólnie przy prawidłowo zaprojektowanym układzie nie powinno to mieć znaczenia. A już na pewno literka nie wpływa na prędkość.

[EDIT]
Teraz przeglądam:
https://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/88876/LATTICE/GAL16V8B.html
i między A i B znalazłem, że B ma Active Pull-up Circuit w stopniu wejściowym i wyjściowym.

Pewnie C i D tez się tym różnią. W ogóle ciężko coś znaleźć na temat C :)

Atlantis:
Tak swoją drogą, mam jeszcze jedno pytanie:
CPLD mogę zaprogramować z innymi układami obecnymi w podstawkach, czy wskazane jest, aby ich w tym momencie nie było?
Zdobycie tych układów programowalnych będzie chyba najbardziej problematyczne (tym bardziej, że zamierzam poszukać wersji 5V) i zastanawiam się, czy nie powinienem do tego momentu wstrzymać się z obsadzaniem pozostałych podstawek układami. Programowanie CPLD z częściowo obsadzonymi podstawkami nie spowoduje żadnych problemów?

Atlantis:
Ok, jeśli chodzi o GAL-e, to jednak zamówiłem układy w wersji B, żeby mieć co do nic pewność.
Mam jeszcze pytanie co do procesora. Lista elementów nie podaje informacji na temat tego, czy powinien być to układ NMOS czy CMOS. Z doświadczenia wiem, że nieraz robi to różnicę (np. klon Cobry-1 za nic nie chciał u mnie poprawnie działać z procesorami CMOS). Podana jest jedynie informacja, że musi to być układ 10 MHz, a z tego co pamiętam NMOS-y były jeszcze produkowane w wersji na to taktowanie.

xangel:
Co do technologii procka, to Ci nie powiem, mój jest na 10MHz.
GAL-e mam tylko 20V8B, więc 20V8A nie sprawdzę.

Układów lepiej nie obsadzaj, to programowanie powinno pójść bez problemu. Chociaż ja ostatnio programowałem dwa XC95108 przy w pełni obsadzonej płycie i poszło :)

Atlantis:
Zamówiłem na Aliexpress trzy egzemplarze XC95108. Dzisiaj dotarła przesyłka. Niestety wszystkie trzy układy zachowują się tak samo:

* Początkowo nie byłem w stanie skasować ani zaprogramować układu. Okazało się, że był ustawiony write protect - tutaj na szczęście pomogło włączenie override'a w opcjach.
* Po skasowaniu zawartości jestem w stanie wykonać blank check z pozytywnym wynikiem (choć w pojedynczych przypadkach dopiero za drugim razem się udało).
* Wykonanie "readback" po skasowaniu zawartości tworzy pusty plik (same jedynki).
* Udaje mi się zaprogramować układ plikiem z projektu, niestety nie przechodzi on weryfikacji. Jeśli po zaprogramowaniu odczytam zawartość układu, to już na pierwszy rzut oka tworzy się plik o nieco innej zawartości od oryginału (załacznik).
ja robię coś źle, czy po prostu kupiłem uwalone układy? :/

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej