Komputery z Z80 > TIMEX

Timex TC2048 vs Sinclair ZX Spectrum

(1/7) > >>

ikci:
Wielu z Was miało w tamtych pięknych latach właśnie Timex'a.
Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi kompatybilności z oryginalnym Sinclairem.
Jak wiadomo nie było 100% kompatybilności, ale nigdzie nie znalazłem konkretów - tzn np. listy programów (chodzi mi głównie o gry) które nie działały.

Możecie spróbować sobie przypomnieć co chodziło świetnie u kumpla na "gumiaku" natomiast u Was nie chciało ruszyć na Timex'ie ?

sect0r:
U nas w domu najpierw był gumiak, potem fdd3000, a następnie po wielu bojach z klawiaturą "apgrejd" na timexa.
Z tego co pamiętam, to mieliśmy tylko problemy z kempstonem, ale ojciec dobrze sobie radził z przerabianiem gier, chyba nawet w Bajtku były wskazówki jak przerabiać kolejne tytuły.

pear:
Ja przerobiłem Kempstona :)
Nie miałem dostępu do oryginalnego ZX-a, a nie udało mi się trafić na program, który by na moim Timex'ie nie działał. Nie licząc oczywiście programów dla ZX 128.

sect0r:
Sory za OT. A jak w dawnych czasach wyglądał dostęp do softu 128k ? Bo u nas w 3mieście wogóle nie nagrywali tego bloku z muzyczką co wchodził do banku 128k.  O wersjach 128k only to nawet nie wspomne...

jack_świdnik:
ja dostępu do softu nie miałem, w lublinie była giełda w staszicu, więc myślę że w lubelskim tego problemu nie było, jeżdziłem też do wawy na giełdę na grzybowską
gry były na 128k, i różnie to działało na moim timexie przerobionym na 128k ale działały

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej