ZX Spectrum > WSPÓŁCZESNE KLONY

ZX 48 Spider

<< < (2/11) > >>

damik:
@Klaud, nie czepiam się samego enkodera bo on nawet fajnie działa, ale wymaga dobrego oscylatora, ale w tej maszynie (ZX MAX 48) nie było to optymalnie zaprojektowane..
Wystarczy dać trymer w oscylatorku i zmienić rezystory lub powiesić kwarc z trymerem bezpośrednio na ADku i wszystko bangla już poprawnie.
Kilka projektów na tym scalu już przerobiłem i nie mam o tym układzie złego zdania jeśli wiesz jak go podejść, a sam ADek nie jest z chińskiego recyklingu ;)

Główne stosowałem próbki jakie kiedyś dostałem od AD lub z wylutu ze starych laptopów z TV-Out'em.

KWF:
Nie, spoko, też pare rzeczy zrobiłem na tym układzie. Z własnego doświadczenia ładuje mu na na wejściu generator na "Crystal Oscillator Driver" i zawsze startuje jak potrzeba. Winą należy obarczać kwarce, bo one są z parametrami od sasa od lasa, nawet te od lokalnych dystrybutorów. Kwarce z Ali są jak loteria. Ostatnio nie ważne jakbym kombinował, kilka nie chciało pracować na swojej częstotliwości znamionowej, jechały w trzecim owertonie (kwarce 6.5536MHz).

Swoją drogą, mam wrażenie, że dla AD-ka krytyczny jest tez czas startu samego generatora podnośnej.

Ale odeszliśmy od tematu Spidera 48, bo w nim nie ma AD724.

Ciekawi mnie czy i jak działa BRIGHT w tym klonie.

skoti:
Tak dekoder AY we wsadzie nie działa poprawnie dlatego został wyjęty na zewnątrz. Powodował zwisy np na demie Dizzruptor. Testowaliśmy to kiedyś.
Co do BRIGHT to sytuacja taka sama jak w MAX-ach przynajmniej na moim monitorze. Trochę pomaga wstawienie BAT85 w miejsce D3, D4, D5.

KWF:
Z tego co pamiętam, to problemy były w 128K, a nie w 48K.

skoti:
Hmm. Wydaje mi się, że wywalało się tylko w innym miejscu niż na 128k. :-\ Muszę wygrzebać gdzieś swojego MAXa 48 i sprawdzić.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej