ZX Spectrum > POWITANIA

Witam wszystkich Spectrumowiczów!

(1/2) > >>

DiskDoctor:

Witam,

Jeśli chodzi o moje przygody z retrokomputerami, to w latach 80-/90-ych posiadałem kolejno Atari 65XE, NES, Amigę 500+.  Jeśli chodzi o kontakt z innymi komputerami to było to jeszcze: Commodore 64, ZX Spectrum, CPC Amstrad 6128.

Czas to nadrobić.  W mojej bibliotece retro, obecnie (od 18 miesięcy) jest: Atari 65XE, Amiga 1200, NES, Commodore 64C.

W przyszłym roku planuję sfinalizować: dodać do tego Spectrum i Amstrad... Tylko jakie modele?  Zaraz będę wrzucał mojego drugiego posta o tym.

KWF:
Cześć i powodzenia w kompletowaniu retro-gratów.

tooloud:
Hej,

szarak (+2 szare), albo jak masz kasę to toastrack. Ale tak na serio do użytkowania to bym po prostu JustSpeccy128 kupił i miał all-in-one.

Wszystko zależy co chcesz - czy chcesz mieć niezawodną konstrukcję, którą możesz tyrać w opór a przy tym dobry dźwięk, wbudowane MMC, buda gumiaka albo plusa, możesz nawet sobie tego grilla dodrukować i dokręcić, nie grzeje się, ładny obraz na wyjściu, wbudowany kempston jako fejs joystickowy.

Do toastracka i szaraka pewnie będziesz musiał kupić fejs od Zaxona (Just Nano albo te co teraz robił z Turbo AY). A właśnie - membrana w szaraku na bank powinna być dobra, ta z toastracka będzie do wymiany, bo to plusowy szmelc. Z audio już pewnie skapnąłeś się, trzeba coś z tym zrobić, żeby się cieszyć lepszym dźwiękiem, pEAR, AmpY - dwie konstrukcje kolegi pear'a - jak dla mnie must have po unrainerze na obrazie, dobry kabel video, no jest trochę rzeczy suma sumarum do zrobienia.

DiskDoctor:
Dzięki za odpowiedź.

Jak są robotki potrzebne, to będą (rok temu kupiłem Amigę 1200 i trzeba było wymienić kondensatory, ponadto w niektórych modelach trzeba do kart rozszerzeń zrobić timing fix -- w moim przypadku nie).

Żadnych "nowych" rozwiązań nie chcę, retro to retro (a nie emulator pod Windows).

tooloud:
w sensie będziesz wgrywać z kaset? :D

wiesz, MMC to nie jest coś sprzed 5 lat :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej