ZX Spectrum > WSPÓŁCZESNE KLONY

Sprinter 2016

(1/11) > >>

zaxon:
Nierówna walka prawie skonczona i Sprinter 2016 prawie gotowy  :D  Echh , gdzie te czasy że sie części zamawiało w jednym sklepie i za parę dni były  >:( Ale ogólnie jest dobrze, prawie wszystkie scalaki udało sie zorganizować, Altera też sie zaprogramowała, co prawda dopiero przy użyciu  trzeciego  programatora  ale zawsze... Dziwne układy....
Zostało zdobyć oscylator 42 MHZ na 5 volt co graniczy z cudem , chyba będe musiał zrobić  zegarek 14 mhz i go podkręcić x 3....

No ale to już jutro... ;)

Maryjan:
Skromne, a piękne :)

trojacek:
No, nareszcie coś się w tym kierunku dzieje, bo na Sprintera choruję (z przerwami) od 20 lat, a jak skontaktowałem się z autorem, to właśnie zamykał produkcję. Wiem, że potem projekt był reaktywowany przez jakieś rosyjskie forum i co roku zamawiali partie płytek. Ale tego forum też już chyba nie ma.
Tak czy siak, mam nadzieję, że płyty będą na sprzedaż? (W sensie, zmontowane, bo jednak strasznie drobne te wszystkie piny).

A tak BTW, co to za ruski scalak, z dwoma okienkami UV? Jakiś taki EPROM? Mikrokontroler?

zaxon:
To jest kontroler flopa, odpowiednik wd1793 , też sie zastanawiam po co w nich były te okienka.

Maryjan:
Okienka są żeby można było podziwiać strukturę wewnętrzną :)
A może do kontroli, czy spalony czy nie  ;D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej