Komputery z Z80 > TIMEX

Nabytek - przerobiony Timex

<< < (4/5) > >>

matofesi:
Holy crap... teraz to nawet ja się zainteresowałem ;) Głównie tym kto to wszystko zaprojektował, bo wygląda na kawał porządnej inżyniersko-programistycznej rąbanki :)

Jak się uda zrzucić zawartość ROMu (o ile całość ruszy i ROM trzyma), to chętnie sobie pooglądam co tam dokładnie zostało zrobione.

tarhim:

Niestety chyba eprom ktoś podmienił, bo w notatkach jest inny typ niż na płycie.
Ponadto wygląda na to, że płytkę trzeba z powrotem przylutować, a złącze krawędziowe też ma swoje lepsze dni za sobą.

Zdjęcia płyty w wyżzej rozdzielczości są tu: https://drive.google.com/drive/folders/1ZaxYre7oaGvy50qmXaehiYf8mUoQ2BN2

ZX-Bzik:

--- Cytat: pear w 2023.03.07, 18:28:57 ---Dolny RAM jest. Podstawki zostały po górnym.
--- Koniec cytatu ---
Zgadza się, brakuje RAMu właśnie górnego... i dzięki temu maszyna w takim stanie nadal może wystartować, ale już tylko jako 16-kilobajtowa (podobną sytuację mamy w TT3000). Gdyby natomiast brakowało RAMu dolnego, Timex nie miałby szansy się uruchomić..

Maryjan:
Zerwane pola złącza krawędziowego można przykleić.
Sam tak kleiłem w kilku ZX-sach i jak na razie, nie miałem zwrotów.

ZX-Bzik:
Ale później trzeba delikatnie postępować z tak naprawionym złączem krawędziowym - np. nie stosować "międzymordzi" ze złączami firmy Eltra (te jasne, "pancerne", złocone), bo one zostały stworzone do innych zastosowań, i nawet w pełni zdrowe krawędziowki dość mocno potrafią przyprawić o zdrowie ;).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej