ZX Spectrum > RÓŻNOŚCI

Edycja pliku STL.

(1/11) > >>

Waldek:
Zwracam się do Was z małą prośbą lub pytaniem.
Czy jest ktoś  w stanie poświęcić trochę czasu na edycję pliku STL?

Jestem w trakcie budowy małej stacji dysków składającej się z 2 dysków 3,5 cala i napędu Gotek.
Nie potrafię ani tworzyć rysunków CAD, ani drukować 3D, do tego lubię używać szablonów z Thingiverse i zlecać wydruki ext. dostawcom.
Obudowa składa się z dwóch części, dolna nosi dyski, a górna wszystko zgrabnie zakrywa.
Szablon lub druk 3D, z którego korzystam, jest przeznaczony właściwie tylko dla 2 dysków, dlatego górna pokrywa ma niestety zbyt małą wysokość.
I teraz muszę trochę rozciągnąć górną pokrywę.
Brzmi prosto, ale dla mnie niewykonalne.
Załączam kilka zdjęć dla lepszego zrozumienia.

Kto może i chciałby mi pomóc?
Z góry dziękuję.
Waldemar

damik:
Edycja plików STL nie jest taką prostą sprawą, dobre oprogramowanie do tego potrafi kosztować majątek.
Z darmowych znam program Autodesk Meshmixer, ale jego obsługa mnie strasznie irytuje.
Najlepiej by mieć projekt w pierwotnym programie CAD w jakim został on zrobiony.

Podaj jakiś link do tego projektu, sprawdzę co da się z tym zrobić choć nie jestem ekspertem w tym temacie, może znajdzie się tu ktoś bardziej biegły w tej materii.

Waldek:
Miło, że chcesz się temu przyjrzeć.

https://www.thingiverse.com/thing:4219031

Zmierzę jeszcze dokładnie o ile wyżej powinna być obudowa.
Są tylko 27mm  ;)

KWF:
https://all3dp.com/1/7-free-stl-editors-edit-repair-stl-files/

W OpenSCADzie można zaimportować STLa, dorysować brakującą część i wyeksportować nowego STLa.

damik:
Będzie może prościej zmodyfikować oryginalny projekt w właściwym programie CAD zamiast modyfikować plik STL.
Pod linkiem jest pierwotny projekt w FreeCAD i jeśli ktoś zna ten program to chyba będzie łatwiej to poprawić niż babrać się z STL'em, problem w tym że ja akurat FreeCAD'a nie znam :(

W załączniku pliki projektu FreeCad i wygenerowane z niego STL'e

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej