ZX Spectrum > RÓŻNOŚCI

Edycja pliku STL.

<< < (2/11) > >>

Waldek:

--- Cytat: KWF w 2023.03.29, 20:33:47 ---W OpenSCADzie można zaimportować STLa, dorysować brakującą część i wyeksportować nowego STLa.

--- Koniec cytatu ---

Pracowałeś już z tym softem czy wskazówka jest z opisu?   ;)
Wczytanie pliku STL nie stanowiło problemu, ale nie mogę znaleźć żadnych pozycji menu do edycji.
No będę dalej szukać i próbować.

damik:
OpenSCAD bazuje z tego co wiem na opisie matematycznym i trzeba mu raczej wpisać odpowiednie rozkazy/polecenia w jego swoistym języku opisującym obiekty 3D ;)

KWF:
Nie równania, a język opisowy tego co chcesz zrobić ze współrzędnymi położenia/przesunięcia/przekształcenia. Należy ten język traktować jak każdy inny język programowania.


--- Cytuj ---OpenSCAD is a Functional programming language, as such variables are bound to expressions and keep a single value during their entire lifetime due to the requirements of referential transparency.
--- Koniec cytatu ---

OpenSCAD nie edytuje STLi a wczytuje je jako obiekty, które podlegają takim samym prawom jak obiekty utworzone w OpenSCADzier. Dokładasz to czego Tobie brakuje i generujesz nową bryłę składającą się z oryginalnego STLa i nowych elementów. Nową wynikową bryłę eksportujesz do STLa.

Przykład obiektu STL z kilkoma operacjami na nim w OpenSCAD na załączniku.

damik:
Tak, zgadza się, źle się wyraziłem ale jak dla mnie to trochę karkołomne zadanie ...
Nie jestem pewien czy da się tam podzielić bryłę, rozciągnąć jej fragment i połączyć ponownie, zbyt słabo znam to narzędzie.

steev:

--- Cytat: KWF w 2023.03.29, 20:33:47 ---W OpenSCADzie można zaimportować STLa, dorysować brakującą część i wyeksportować nowego STLa.

--- Koniec cytatu ---

Li tylko i jedynie z reporterskiego obowiązku :
to samo można wykonać przy pomocy Wings3D i Blendera.
(openscad wciąż IMO łatwiejszy)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej