Autor Wątek: Joystick do emulatora  (Przeczytany 11884 razy)

Gelip

  • *****
  • Wiadomości: 765
    • Sysprep WinXP SP2 64-bit for pure UEFI with ACPI, AHCI, NVMe, USB 3.x
Odp: Joystick do emulatora
« Odpowiedź #15 dnia: 2021.06.21, 15:52:36 »
Mam sprężynki.

Niestety wymiana sprężynki wymaga ogromnej cierpliwości. To jest wszystko bardzo małe. Myślałem, że mnie coś trafi w pewnym momencie  >:(
Najpierw problem jest z małą blaszką która styka po dociśnięciu sprężynki drążkiem. Trzeba ją włożyć w środek uchytu i założyć sprężynkę. Uciąłem taki paseczek taśmy izolacyjnej 4cm x 3mm i nakleiłem na niego w środku tę blaszkę i przewlekłem przez uchwyt. Trzymając sprężynkę cążkami jakoś udało mi się ją zaczepić za blaszkę a później z drugiej strony uchwytu - ale oczywiście nie od razu - mocno się przy tym nawkur.....m  >:( :(
Wymieniłem tylko jedną sprężynkę dla steru UP bo dla drugiego Fire brak płytki z uchwytem na sprężynkę no ale jeden Fire wystarczy.

Kabelki w joysticku są bardzo cienkie i delikatne, jeden mi się urwał i musiałem lutować.

No ale w końcu udało się, UFFFF....

Coś mi ta góra nie łapała ale przeprowadziłem kalibrację pod Windows i jest OK. W CCS64 już nie kalibrowałem i działa.
"Byte" Personal Computer
Брестское ПО средств вычислительной техники

Piesiu

  • **
  • Wiadomości: 80
  • Miejsce pobytu:
    Rychwał
Odp: Joystick do emulatora
« Odpowiedź #16 dnia: 2021.06.22, 09:45:16 »
Super że się udało :), rzeczywiście taka wymiana wymaga wprawy i na początku może być frustrująca, ja takich sprężynek nazakładałem się w życiu masę więc "łatwo mi mówić" ;). Najważniejsze to dobre szczypczyki/kombinerki, takie wąskie na końcach, którymi łatwo można umieścić blaszkę w mikrostyku, a jeszcze bardziej przydają się przy naciąganiu sprężynki i wcelowaniu jej haczyka w otwór na obudowie mikrostyka.
ZX Spectrum +, ZX Spectrum +2, Timex 2048, FDD3000, Sam Coupe, CPC464, CPC6128, GX4000