ZX Spectrum > SOFTWARE

Jak przekonwertować obrazy dyskietek .kdi na .dsk

(1/3) > >>

Maryjan:
Posiadam obrazy dyskietek dla intercface Watford Disk w postaci plików z rozszerzeniem .kdi
Czy da się w jakiś prosty sposób przekonwertować je na pliki przyswajalne przez oprogramowanie FlashFloppy w Gotek-u ?

Może ktoś już to robił, ew. zetknął się z obrazami dyskietek z takim rozszerzeniem.

Sir David:
Masz taki interface?

Ciekawe czy ten format jest czystym zrzutem z dyskietki bez żadnych nagłówków/dodatków/kompresji. Czy długość plików jest stała i podzielna przez 256? Jeżeli tak, to można zmienić rozszerzenie na .img i spróbować przekonwertować do .hfe programem do HxC Floppy Emulatora (FlashFloppy czyta pliki .hfe). Można też spróbować z ciekawości wczytać w tym programie bezpośrednio plik .kdi, choć nie widzę go na liście kompatybilności.

Maryjan:
Mam obrazy dyskietek dla interface dyskowego f-my Watford tj. Watfor SPDOS Disk.
Są właśnie z rozszerzeniem .kdi

Dziękuję za radę, spróbuję.

Rzeznik:
Tutaj autor pisze, że soft obsługuje jakieś .kdi, o ile to to samo .kdi ;)

http://era-cg.su/steinblume/?lang=en

Może to coś pomoże.

Maryjan:
Dzięki za linka.
Niestety, nie udało mi się otworzyć mojego pliku obrazu .kdi
Niby otwiera, ale zamiast pokazać katalog dyskietki, pokazuje śmieci.

Być może, trzeba by się pobawić ustawieniami ścieżek i sektorów.
Spróbuję, może z tego coś wyjdzie.

Na początku, wewnątrz pliku znajduje się informacja " EXTENDED CPC DSK File Disk-Info SAMdisk140324".

Po zmianie rozszerzenia pliku na .dsk plik da się otworzyć w Scadm ale efekt jest jak na zdjęciu ponizej.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej