Autor Wątek: Szukam ksiażki popularnonaukowej dla młodzieży z lat 80/90  (Przeczytany 1289 razy)

nietoperz

  • ****
  • Wiadomości: 400
Kiedyś był temat gdzie fajnie identyfikowaliście seriale dla młodzieży więc może uda się zidentyfikować książkę, którą miałem za dzieciaka.

Przypuszczalnie była promowana (opisana) w Młodym Techniku
Przełom lat 80/90
Zawierała przypuszczalnie wiele niezależnych od siebie rozdziałów gdzie każdy opisywał jakaś historię z problemem i jego rozwiązaniem.

Jedną historie pamiętam: pogoń za 'lisem'. Ten który był lisem jechał na motorze. Scigająca go ekipa w trafia na pojedyńczy slad skręcający w las (uciekający jechał po mokrej farbie na linii przerywanej). Goniący szybko stwierdzają, ze to fejk bo szybko skręcający motocykl powinien zostawić dwa slady wiec ciśną prosto :)

Ktoś coś kojarzy? Męczy mnie to już dłuższy czas ;)

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: Szukam ksiażki popularnonaukowej dla młodzieży z lat 80/90
« Odpowiedź #1 dnia: 2020.11.01, 08:15:10 »
... pamiętam tę książkę - a przynajmniej ten podany przez Ciebie przykład. Z tą różnicą, że moim zdaniem zorientowali się po tym, że ślad był prostokątny, a powinien być romboidalny.
Gdybym miał strzelać w datę, to powiedziałbym, że to koniec lat 80...

EDIT: no i mam :) Ta książka to "Przygody z Machefim" Włodzimierza Wajnerta z 1987 :)
W wersji PDF jest dostępna tutaj - https://docer.pl/doc/x188es5

Fragment o którym pisałeś wyżej - patrz poniżej :)
« Ostatnia zmiana: 2020.11.01, 08:28:19 wysłana przez PABB »

nietoperz

  • ****
  • Wiadomości: 400
Odp: Szukam ksiażki popularnonaukowej dla młodzieży z lat 80/90
« Odpowiedź #2 dnia: 2020.11.01, 19:43:02 »
Dzięki wielkie. Strzał w dziesiątke. Na allegro co ciekawe jest starsze wydanie w niebieskiej okładce ale ja miałem to z pdf.