Autor Wątek: Spójrzcie na YouTube...  (Przeczytany 200437 razy)

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #480 dnia: 2021.07.22, 21:40:59 »
Chyba zorientował się kiedy ruszyło ramię uziemnika, a nie rozłącznika. Poza tym na stacjach zawsze skwierczy (bardziej przy dużej wilgotności powietrza) od zjawiska ulotu. Przeskok łuku jest dopiero przy zbliżeniu się na ok 2.8m od szyn 400kV. Na początku luk jest przerywany, ze względu na zjawisko samo-gaszenia.

Tak można przerwać operację załączania, ale tylko przez wyłączenie zasilania silnika napędu (wyjąć odpowiedni bezpiecznik lub zrzucić wyłącznik miniaturowy w skrzynce mechanizmu w której grzebał) i operator miał na te operację góra 3-4 sekundy. Najważniejsze, że nie poraziło go.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #481 dnia: 2021.07.29, 01:26:40 »
z kanału Coleslav - Historia pierwszej myszki… i geneza komputerów oraz GUI i Internetu. 40min po polsku.
https://www.youtube.com/watch?v=kunFdfiPXvI
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

pgru

  • *****
  • Wiadomości: 638
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #482 dnia: 2021.08.01, 17:31:35 »
https://www.youtube.com/watch?v=ueBElquIGRA

To wywiad jeszcze przed pierwszym udanym lądowaniem Gwiezdnego Statku czy jak kto woli Starshipa. Najbardziej zaskakujące są w tym konkrety i tempo prac, mnie osobiście wydaje się, że zbudowanie kolonii na Marsie jeszcze nigdy nie było tak bliskie realizacji. Owszem NASA miała świetne projekty, choćby z Księżycem, ale zabrakło swego czasu woli o której mówi Musk, że jest równie ważna co droga/transport. Patrząc na podejście do projektu wydaje się, że Musk to programista, który w pewnym momencie przy odrobinie szczęścia w biznesie postanowił zrealizować swoje marzenia o kosmosie, a Tesla wydaje się(moim subiektywnym zdaniem) tylko środkiem do realizacji.

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #483 dnia: 2021.08.01, 17:58:37 »
Jak widzę, co się dzieje na tej planecie, to z chęcią wyemigrował bym na Marsa.
Nawet, jakby była to podróż w jedną stronę.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #484 dnia: 2021.08.01, 18:10:09 »
Oj, jeszcze sobie na to poczekamy raczej. Może za 10 lat pierwszy człowiek wyląduje na Marsie, ale raczej będzie to misja naukowa, a nie zasiedlanie. Niemniej fajnie, że programy kosmiczne zaczęły iść do przodu. W najbliższych latach będziemy obserwować budowę dwóch stacji orbitalnych (Deep Space Gateway i Deep Space Transport), tak więc będzie sporo startów załogowych i bezzałogowych.

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #485 dnia: 2021.08.01, 18:23:42 »
I jeszcze więcej śmieci na orbicie okołoziemskiej.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #486 dnia: 2021.08.01, 18:40:08 »
Okołoksiężycowej, w tym przypadku. I generalnie z nastawieniem na reużywalność.

pgru

  • *****
  • Wiadomości: 638
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #487 dnia: 2021.08.01, 20:11:34 »
I jeszcze więcej śmieci na orbicie okołoziemskiej.

Hmm z tekstów Muska wnioskuję, że on doszedł do punktu w którym uznał, że nie opłaca się tracić części drogocennego statku, bo to powoduje "kosmiczne" koszty lotu.

Co do innych komentarzy - Musk chyba też chce mieć bilet w jedną stronę na Marsa, jak powstanie tam miasto.

Owszem mogę się zgodzić, że pierwsza załogowa misja na Marsa może mieć jakiś charakter naukowy, ale całe założenie tego projektu jest odwrotne niż w przypadku lądowania na Księżycu. Na Księżycu mieli wylądować, porobić zdjęcia, pobrać trochę próbek, a potem jak będzie zainteresowanie polityczno-społecznościowe kontynuować lądowania i może projektować nowe siedlisko tam - do czego oczywiście nie doszło. Musk od początku próbuje maksymalnie obniżyć cenę dostarczenia kilograma sprzętu i ludzi na Marsa, żeby zbudować tam miasto na setki tysięcy potencjalnych mieszkańców. Chce wręcz zrobić system kredytowania biletów dla biedniejszych, co jest dość analogiczne do tego jak Brytyjczycy zasiedlali Australię, gdzie dotowany przez państwo bilet na statek kosztował symboliczne(chociaż to duża suma była) 10 funtów...

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #488 dnia: 2021.08.02, 10:26:39 »
Chce wręcz zrobić system kredytowania biletów dla biedniejszych, co jest dość analogiczne do tego jak Brytyjczycy zasiedlali Australię, gdzie dotowany przez państwo bilet na statek kosztował symboliczne(chociaż to duża suma była) 10 funtów...

Z tym, że Anglicy traktowali Australię jako kolonię karną i można było dostać się tam za darmo, na koszt Zjednoczonego Królestwa. Wystarczyło być Irlandczykiem i krzywo spojrzeć na rasę panów. Czy Musk też przewiduje takie podróże?
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #489 dnia: 2021.08.02, 10:38:38 »
Z tym, że Anglicy traktowali Australię jako kolonię karną i można było dostać się tam za darmo, na koszt Zjednoczonego Królestwa. Wystarczyło być Irlandczykiem i krzywo spojrzeć na rasę panów. Czy Musk też przewiduje takie podróże?

Chyba zacznę ćwiczyć krzywe spojrzenia na tesle...
A, zaraz, już to potrafię :D

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #490 dnia: 2021.08.02, 11:48:39 »
Tak, a na razie to "czwarta fala" do nas   z...... la.
Znowu będzie fixum-dyrdum z gospodarką.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

pgru

  • *****
  • Wiadomości: 638
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #491 dnia: 2021.08.02, 16:04:51 »
Chce wręcz zrobić system kredytowania biletów dla biedniejszych, co jest dość analogiczne do tego jak Brytyjczycy zasiedlali Australię, gdzie dotowany przez państwo bilet na statek kosztował symboliczne(chociaż to duża suma była) 10 funtów...

Z tym, że Anglicy traktowali Australię jako kolonię karną i można było dostać się tam za darmo, na koszt Zjednoczonego Królestwa. Wystarczyło być Irlandczykiem i krzywo spojrzeć na rasę panów. Czy Musk też przewiduje takie podróże?

Mnie chodziło o ten okres późniejszy, kiedy wpadli na pomysł, że można zasiedlać dobrowolnie, własnymi obywatelami. Wątpię, żeby Musk przewidywał tego typu podróże...

Jeśli chodzi o "darmowe" podróże w kosmos to chyba trwa loteria Bransona(tak wiem, że to nie przekroczenie 100 KM, ale granica kosmosu jest umowna, dla mnie oni są kosmonautami). Poza tym gdzieś było chyba o tym, że Skandynawowie planują leczyć pacjentów w kosmosie. W sumie to może być nawet interesujące bo być może okaże się, że za kilkadziesiąt lat z implantami mózgowymi Muska, oraz skandynawską służbą zdrowia w kosmosie ludzie być może będą w stanie dożyć 200 lat...

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #492 dnia: 2021.08.02, 17:04:19 »
W sumie to może być nawet interesujące bo być może okaże się, że za kilkadziesiąt lat z implantami mózgowymi Muska ...

Dla mnie to już nie jest interesujące, ale przerażające.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

steev

  • *****
  • Wiadomości: 1362
  • Miejsce pobytu:
    inode 42
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #493 dnia: 2021.08.02, 18:47:44 »
bo być może okaże się, że za kilkadziesiąt lat z implantami mózgowymi Muska, oraz skandynawską służbą zdrowia w kosmosie ludzie być może będą w stanie dożyć 200 lat...
Z tego co gdzieś mi wpadło w oko, to masze mózgi zostały obliczone na jakieś 120-140 lat, więc te dwieście nam raczej nie grozi.
A i tak pewnie końcówka by wyglądała jak w 'Kupcach wenusjańskich' :)
Machines should work. People should think.

pgru

  • *****
  • Wiadomości: 638
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #494 dnia: 2021.08.03, 09:10:43 »
W sumie to może być nawet interesujące bo być może okaże się, że za kilkadziesiąt lat z implantami mózgowymi Muska ...

Dla mnie to już nie jest interesujące, ale przerażające.

Wiesz, pewnie byłoby się jedną z ostatnich osób, które zdecydowałyby się na implant i to raczej ze względów medycznych. Ale jest sporo chorób, które ciężko wyleczyć, a przynajmniej częściowo zneutralizować skutki uboczne działania. Owszem do interfejsu mózg-komputer(BCI) wystarczy  "czapeczka" zewnętrzna , nie trzeba implantu, a już taka czapeczka pozwoliłaby na sterowanie egzoszkieletem, a więc np. "chodzenie" dla ludzi z zanikiem mięśni. Z drugiej strony niektórzy naukowcy twierdzą, że np. implanty mózgowe pozwoliłyby zablokować chroniczny ból na który cierpią niektórzy pacjenci, a leki są niewystarczające. To trochę tak jak z rozrusznikami serca - są na rynku, ale stosuje się je głównie dla ludzi którzy naprawdę ich potrzebują. Czasem pozwalają wydłużyć życie o 5 czy nawet 20 lat takiego pacjenta. Zasadniczo obecnie chyba nikt nie wszczepia ich sobie tylko po to by np. eksperymentować i osiągać np. lepsze wyniki sportowe...