Autor Wątek: CPLD z Aliexpressu i nie tylko  (Przeczytany 13530 razy)

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: CPLD z Aliexpressu i nie tylko
« Odpowiedź #45 dnia: 2020.06.24, 13:33:22 »
AS i ASV są w miarę kompatybilne, ale programator może się potknąć na niezgodności odczytanego identyfikatora z wybranym modelem. Dlatego o tym wspominam, bo zamiast wywalić od razu scalak do kosza, warto pokombinować z wariantami. Oczywiście pilnując zgodności napięcia zasilania.

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: CPLD z Aliexpressu i nie tylko
« Odpowiedź #46 dnia: 2020.06.24, 13:53:35 »
Oby tylko tak były przemalowane, gorzej jeśli będzie coś zupełnie z czapy będzie podstawione do malowania, a tak się już też trafiało czasem. >:(
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: CPLD z Aliexpressu i nie tylko
« Odpowiedź #47 dnia: 2021.07.20, 21:30:04 »
Odgrzewam temat, bo od 1 lipca trochę się pozmieniało.
Dla tych, co jeszcze nie słyszeli - Aliexpress i inne tego typu strony z Chin zaczynają naliczać VAT na towary wysyłane do UE. Oznacza to oczywiście wzrost cen produktów, jednak mogą z tego być też potencjalne korzyści - skrócenie lub ominięcie czynności celnych być może?
Czy ktoś już ćwiczył zamawianie "po nowemu" i dostał przesyłkę?

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: CPLD z Aliexpressu i nie tylko
« Odpowiedź #48 dnia: 2021.07.20, 21:36:22 »
Czy ktoś już ćwiczył zamawianie "po nowemu" i dostał przesyłkę?

Zamawialem ale do UK i wszystko dochodzi jak zawsze, tylko ogolnie ostateczna cena calosci z wysylka poszla w gore.
Nie tylko na ALI ale tez np gdy sie zamwia plytki PCB to jest ten sam efekt, czyli jest drozej a reszta tak jak bylo.
Natomiast szczerze nie radze nikomu zamawiac, a wlasciwie raczej wysylac niczego z UK - po prostu koszmar.

Pozdro.

steev

  • *****
  • Wiadomości: 1362
  • Miejsce pobytu:
    inode 42
Odp: CPLD z Aliexpressu i nie tylko
« Odpowiedź #49 dnia: 2021.07.20, 21:45:45 »
Czy ktoś już ćwiczył zamawianie "po nowemu" i dostał przesyłkę?
Zamawiałem, ale z digikeya.
Do paczki o wartości 220zł dostałem od kuriera fakturę na extra 255.
Nowy wspaniały świat...
Machines should work. People should think.

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: CPLD z Aliexpressu i nie tylko
« Odpowiedź #50 dnia: 2021.07.20, 21:47:47 »
Zamawiałem z Digikeya ze Stanów. 2 paczki wysłane w odstępie jednego dnia, po 1 lipca. Obie o tej samej wartości, troche ponad 200 PLN żebym sie załapał na darmową wysyłkę w DIGIKEY.

 Jedna szła przez Niemcy, druga przez Wolske do Warszawy. Obie były opłacone jak zwykle , włacznie z cłem itp. Normalnie, wcześniej ,  przychodziły mi w przeciągu 3-4 dni. Import na firmę, szybko i sprawnie.

Po wprowadzonych ułatwieniach, paczka idąca przez Niemcy poleżała tam tydzień ale dotarła bez problemów , nic nie płaciłem.

Paczka idąca przez Polskę, doliczyli mi ni z gruchy ni z pietruchy 80 PLN do zapłacenia, 4 razy dzwoniłem do UPS  a oni dyskutowali z agencją celną która jak widać pojęcia nie ma co robi.. Bo lepi vat tam gdzie go nie powinno być.

Generalnie, usprawnili,tylko matołki w Wolsce tego nie ogarniają  .
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

avision

  • ****
  • Wiadomości: 256
  • Miejsce pobytu:
    Dolny Śląsk
    • Latam sobie tu i tam.
Odp: CPLD z Aliexpressu i nie tylko
« Odpowiedź #51 dnia: 2021.07.20, 22:27:58 »
Drobiazgi kupione po 1.07 przyszły mi szybciej niż te przed vatem.
Pozdrawiam
Wojtek