ZX Spectrum > POWITANIA

YO!

(1/2) > >>

Goatfather:
Czołem ośmiobitowej braci!

Kolejny stary klamot na liście, który ćwierć wieku temu dostał Spectrum+. Niestety nie mogę się pochwalić scenowymi osiagami na Z80, bo wszystko co mi się udało pracowicie napisać było robione na podstawie tabeli mnemoników na końcu "Przewodnika po ZX Spectrum" i DATA/READ/SAVE/RANDOMIZE USR x nie pozwolił mi wyjść poza fascynację LDIRowaniem obrazka na ekran po wczytaniu i przerobieniu loaderów paru szczególnie lubianych gier na magiczne ówczas "150% turbo" po jakimś listingu procedurki w Bajtku czy innym Komputerze. :D Loader z kręcącymi się cyferkami też był niczego sobie, ale nie dawał tak wymiernych korzyści.

Monitor kodu maszynowego miałem dopiero na C64 i tam udało mi się zrobić pierwsze demo ze scrollerem. Ukradziony font miał z 6 znaków wysokości, ale nie miał pewnych liter i miałem spory problem jak je poskładać z tego co było w foncie :D , bo charset był już obsadzony na maksa. Porządny asembler miałem dopiero na Amidze, ale jedyne demo, które napisałem (na jedynej kopii jaka istniała) poszło do kolegów po klasie, więc wiadomo jak skończyło swój krótki żywot. Trochę szkoda, bo na muzę zrobiłem "Wciąż bardziej obcy" Lady Pank i bass całkiem fajnie wyszedł. Tyle mi zostało po tym demie - rispekt kumpli w klasie za MODa. ;D

Widzę, że tu siędzą nieźli wyjadacze, więc tak po cichu myślę, że może uda się wrócić do samych korzeni i znowu coś zrobić na jedynie słusznej platformie, gdzie pnie drzew były zawsze czerwone. ;)

Mam parę maszynek (gumiak, +48K, kilka 128 - szaraki i jeden +2A), ale większość muszę przetransportować do domu. Pod ręką mam tylko +2A, do którego na początek polutowałem sobie DivIDE od Noby'ego z divide.cz, ale niestety okazało się, że w międzyczasie +2A zaprzestał śpiewać AY-3-8912. O tym napiszę w innym poście w dziale hardware.

SERDECZENIE POZDRAWIAM WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW

Krzysiek

Tygrys:
Witaj na forum! Polecam również zaglądać na portal ;-)

Pyza^Illusion:
Witamy!
Cieszę się, że ZX-owa brać się powiększa :D

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM:

--- Cytat: Goatfather w 2012.06.20, 15:32:09 ---gdzie pnie drzew były zawsze czerwone. ;)

--- Koniec cytatu ---


Eeee, CIEMNO-czerwone, poprzetykane czarnym = brązowe na ekranie telewizora. ;)

Witamy.

Goatfather:

--- Cytat: YERZMYEY/HOOY-PROGRAM w 2012.06.20, 22:23:56 ---
--- Cytat: Goatfather w 2012.06.20, 15:32:09 ---gdzie pnie drzew były zawsze czerwone. ;)

--- Koniec cytatu ---


Eeee, CIEMNO-czerwone, poprzetykane czarnym = brązowe na ekranie telewizora. ;)

Witamy.

--- Koniec cytatu ---

Tak to ja mogłem sobie to tylko wyobrażać. Mój normalny dzień z ZX Spectrum był on TV zawsze black and white... :)

Hail boski Yerzu! Sesje radiowe z twoją AY-muzyką w sieci lecą dość często. Miło spotkać osobiście.  8)

-GF

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej