ZX Spectrum > NAPRAWY

Amstrad 464 magnetofon

(1/1)

chomik:
Pomocy ;), w magnetofonie w amstradzie 464 przewijanie dziala, a play nie. Sa 2 złączki blaszkowe i gdy magnetofon jest w stanie spoczynku ;),  jeden jest  zlaczony, a drugi rozlaczony, czy tak ma byc? Ten ze zdjecia jest zlaczony.  Jezeli wciskam przewijanie to z automatu zalcza sie ten rozlaczony i przewija, natomiast ten zlaczony pozostaje zlaczony. Jezeli natomiast wciskam play to ten rozlaczony tez sie zalacza  ale z automatu rozlacza ten zlaczony i play nie dziala i teraz uwaga jak wymusze przy wcisnieciu play zlaczenie tego co sie rozlacza np. srubokretem to play dziala, spotkaliscie sie z czyms takim, moze jest zle zamocowany wlacznik ten co sie rozlacza ale nia mam jak go inaczej zamontowac.

ZorrO:
Żeby Play działał to musisz nie tylko wcisnąć go w magnetofonie ale także wydać komputerowi rozkaz z klawiatury aby zaczął słuchać magnetofonu, bo bez tego jest w trybie pauzy. :)

Przytrzymaj klawisz CTRL ten obok spacji i jednocześnie ten mały Enter w prawym dolnym rogu klawiatury.  Wtedy pojawi sie Press any key, - to kliknij jakiś (np ten enter bo już jest pod palcem), dopiero teraz komputer pozwala magnetofonowi na odtwarzanie. :)

chomik:
O matko, dzieki wielkie. Czlowiek uczy sie przez cale zycie ;). Amstrad to akurat jedyny z tego typu sprzetow z ktorym nie mialem doczynienia.

ZorrO:
No tak bywa jak sie nie ma instrukcji obsługi. :)

chomik:
albo czesciej nie czyta ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej