ZX Spectrum > HARDWARE

Czy ma ktoś pojęcie co to jest ??

<< < (3/3)

DDX:
-->Jean 1: Spoko, nie musisz sie tlumaczyc, przeciez w P.S. napisalem "sorry", czyli ze przepraszam, ze opacznie zrozumialem Twoje slowa :).

Jean 1:

--- Cytat: DDX w 2012.03.11, 19:33:12 ----->Jean 1: Spoko, nie musisz sie tlumaczyc, przeciez w P.S. napisalem "sorry", czyli ze przepraszam, ze opacznie zrozumialem Twoje slowa :).

--- Koniec cytatu ---


Się nic nie dzieje :-) moja wypowiedź istotnie mogła być mylnie odebrana, dlatego wolałem się wytłumaczyć by ktoś nie odbierał mnie jako tępaka ...

a co do kości 4116 na tej płycie, to owszem napisy na scalaczkach nie są za czytelne, ale tylko na jednym układzie istotnie nic nie widać ... po za tym konstrukcyjnie było by bezsensowne montowanie dwóch kostek pamięci w innej części płyty ... chociaż historia pokazuje wiele bezsensowności :-) . Patrząc po druku wyraźnie widać dwa bloki pamięci opartych o układy 4116, jeden jest z 8 bitową szyną danych zapewne dla 8 bitowego procesora a drugi najwyraźniej z 6 bitową szyną danych służy jako pamięć ekranu dla układu graficznego, któremu wystarczy 6-o bitowe słowo aby opisać kolejny punkt ekranu. Rewelacji graficznych ten komputer nie ma z specyfikacji na stronie wyczytałem :-)
Tekst: 40 x 25 znaków
Grafika: 320 x 200 pikseli
Paleta ośmiu kolorów z ograniczeniami (co 8 pikseli w linii może mieć tylko 2 kolory)

DDX:
Wlasnie we wczesniejszym moim poscie nakreslilem takie dwie generalne mozliwosci - albo sa jeszcze gdzies (nie na drugim koncu plyty :) ) kolejne kostki, albo jest to jakies nietypowe rozwiazanie (byc moze owe 6 bitow, jesli tak jest).

BTW W spectrumowatych DRAMy sa za zwykle ladnie poukladane... tak z marszu przychodzi mi na mysl tylko przypadek ZX128, gdzie sa czesciowo troche rozrzucone.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej