ZX Spectrum > HARDWARE

Złącze krawędziowe - jak zregenerować?

(1/8) > >>

Trahald:
Problem jak w temacie.
Przez lata złącze wytarło się i jest już prawie niemożliwe używanie czegokolwiek podpiętego pod ZX-a.
Wystarczy lekko poruszyć i już reset albo zwiecha.

Czy jest jakiś skuteczny i na tyle prosty sposób regeneracji/naprawy żeby dało się to zrobić w domu?
Najlepiej bez widocznych zmian w wyglądzie komputera. - Mam wymagania, nie :)

Duddie:
Możesz zrobić mi zdjęcie tego złącza? Jak najostrzejsze, doświetlone.  Jak najbardziej da się je zregenerować, chcę zobaczyć w jakim jest stanie.

Trahald:
O to świetna wiadomość. W piątek będe miał spokojniejszy dzień to zrobie zdjęcia.

Jean 1:
najprościej jest usunąć kawałek złącza i w to miejsce wstawić i podlutować nowy kawałek płytki z starej karty ISA od PC-ta raster styków jest taki sam i ten sposób wydaje mi sie najlepszy jeśli chodzi o regeneracje . dwa razy takie coś robiłem i wyszło znakomicie, po za tym jest w tym jeszcze jeden plus, bo wiele starych kart ISA miało złocone zestyki znacznie lepiej zrobione niż złącze w zx-ie. Trzeba tylko dobrze wymierzyć, pilniczek płaski , szlifu szlifu , przyciąć właściwie kartę polutować i oraz usztywnić połączenie płytek jakimś dobrym klejem... I mamy nowiuśkie złącze. prosto tanio i pewnie, a na przyszłość sama wymiana będzie polegała na dolutowaniu ów nowego kawałeczka z kolejnej karty ISA :-)

Trahald:
Wymianę złącza muszę chwilowo odłożyć. Niestety od czasu jak ostatnio używałem Specca membrana siadła :/
W każdym razie pomysł z kartą ISA zapamiętuję i przy wizycie na giełdzie będę musiał jakiejś poszukac.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej