ZX Spectrum > GRY

Atari vs Spectrum vs Amiga vs... czyli jednak nie dorośliśmy ;)

(1/7) > >>

damik:
Nie wiem czy to już zbieractwo, ale ja mam poupychanie moje retro-kompy wszędzie gdzie się tylko da, w domu, w pracy (gabinecie,serwerowni i magazynku) i na działce też może się jakis trafić, a nawet ostatnio znalazłem w garażu ;)
Niepokojące jest już ostatnio to, że czasem odkrywam u siebie jakieś komputery (niekoniecznie Speccy), nie mogąc sobie zbytnio przypomnieć że takie miałem  ;D

A zaczęło się tak niewinnie, jak kupiłem sobie w przypływie nostalgii kilkanaście lat temu pierwszego gumiaka po wielu latach obcowania z samymi Pecetami...

amiga4ever:
Ja miałem Atarynke XE od komuni w domu rodziców. Amige 600 kupiłem 10 lat temu za grosze.. moja Amisie 600 sprzedałem gdy Psx wchodził. Drugi raz tego błędu nie popełnie:) Atari zreanimowalem ostatnio, a że pierwsza grę komputerowa jaka w życiu zagrałem było na ZX to i to to postanowiłem sobie sprawić :)
Grałem ostatnio w Zybexa na Atari... Ta muza.. odgłosy.. Klasyk. Dziś odpaliłem na ZX i ło matko... Czy rzeczywiście ZX hardwarowo był tak z tyłu Atari XE, że ten Zybex taka bieda... ??

trojacek:

--- Cytat: amiga4ever w 2019.08.29, 23:23:54 ---Dziś odpaliłem na ZX i ło matko... Czy rzeczywiście ZX hardwarowo był tak z tyłu Atari XE, że ten Zybex taka bieda... ??

--- Koniec cytatu ---

Oj, Marcin, zbiera Ci się, oj, zbiera ;)

amiga4ever:
A powiedz, że jest inaczej :) Każda gra, która wyszła na obie maszyny kwiczy na ZX. No ale może już tak musi być. Ważne, że jest parę gierek exclusywnych :) i to dla nich zx nabyłem hehe.

trojacek:
Powiem tak, wojenki platformowe były 30+ lat temu, a w międzyczasie większość z nas dorosła :D

Ja jestem ostatnią osobą do porównywania starych gier, bo po prostu mało grałem. Na Atari szybko mi się znudziło wczytywanie z magnetofonu, potem miałem dostęp do CPC6128 i urzekła mnie pewna taka profesjonalność tego sprzętu (głównie z racji niedoboru gier na dyskietkach na polskim rynku). Potem Timex TC2048, czyli gry ze Spectrum, ładowały się szybko, wybór ogromny, ale "swoich" tytułów miałem może z 10, zawsze bardziej interesował mnie użytkowy aspekt komputerów :)

A dziś powstają fajne gry na Spectrum, a czasami coś fajnego na tryby timexowe! Tego kiedyś nie było! Natomiast jak coś powstanie na Amigę, to jest to tak znacznie gorsze od gier sprzed 30 lat, że po prostu szkoda na nie czasu. Do każdej platformy podchodzi się z innymi oczekiwaniami po prostu.


--- Cytat: damik w 2019.08.29, 22:45:48 ---Nie wiem czy to już zbieractwo, ale ja mam poupychanie moje retro-kompy wszędzie gdzie się tylko da, w domu, w pracy (gabinecie,serwerowni i magazynku) i na działce też może się jakis trafić, a nawet ostatnio znalazłem w garażu ;)
Niepokojące jest już ostatnio to, że czasem odkrywam u siebie jakieś komputery (niekoniecznie Speccy), nie mogąc sobie zbytnio przypomnieć że takie miałem  ;D

--- Koniec cytatu ---

Ooo, Twój przypadek brzmi klinicznie :D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej