ZX Spectrum > WSPÓŁCZESNE KLONY

V6, COVID i ja ;)

(1/4) > >>

matofesi:
W związku z obecną sytuacją od chyba trzech miesięcy pracuję z domu. Nie znaczy to, że mam mniej roboty, ale w tym czasie kiedy firmowej roboty nie mam mogę się zająć innymi rzeczami niż pracując z firmy. No i zająłem się ;)

Wymyśliłem, że w ramach "rozpoznania walką" mojej ulubionej platformy czyli V6Z80P/OSCA napiszę sobie coś więcej niż jeden prosty efekt. Padło na nasze stare demo na SAMa Coupe - The Lyra 3. To, co mi wyszło nazwałem "The Lyra 3.1" - co do zasady nie jest to nic nowego, bo właściwie większość efektów wygląda tak jak na SAMie z oczywistymi zmianami typu różnica w liczbie kolorów, rozdzielczości itp. Cały projekt pozwolił mi lepiej zrozumieć platformę i niektóre mechanizmy, których wcześniej nie używałem. Pokazał mi też, że wspomaganie sprzętowe powoduje, że mimo znacznie większej ilości danych do obrobienia (256 kolorów to 1 bajt na piksel czyli 64 kilo na ekran w porównaniu do 24 kilo na SAMie) da się te same efekty uzyskać "zjadając" znacznie mniej zasobów sprzętu - w większości części wykonanie efektów graficznych zajmuje 20-30% ramki :)

W razie jakby któryś z (trzech? ;)) forumowych posiadaczy V6 chciał sobie "demo" odpalić na fizycznym sprzęcie paczka w załączniku.
Dla całej reszty filmik do pooglądania: https://www.youtube.com/watch?v=rPGCTgKlmN8
Filmik zgrywany telefonem z ekranu starego monitora - tak, monitor jest podrapany, tak ma świecący piksel w okolicy środka ekranu ;) Jak w końcu wypracuję jakąś sensowną metodę zgrywania RGB to może wrzucę filmik w porządnej jakości ;)

I to tyle - chyba jeden z niewielu pozytywnych efektów epidemii... Jak mówi moja żona - jakby nie covid to na pewno bym tego wszystkiego nie zrobił ;)

edit: W związku z tym, że forum przy próbie dodania 1.5 mega załącznika mówi, że błąd, póki co paczka tutaj: https://drive.google.com/file/d/1SrAR0ZFGBZuDXsENH42wmAVLYXHB4aVh/view?usp=sharing

edit 2: Oczywiście nie pomyślałem... dla porównania oryginał na SAMa można ściągnąć tu: https://www.speccy.pl/archive/prod.php?id=22 a filmik z dema ktoś wrzucił tu: https://www.youtube.com/watch?v=XZnyMJzKIdY

Tygrys:
dzięki mat za podzielenie się TL w wersji na V6Z80! Fajnie to wyszło (patrząc na YT)

Pewnie jestem jednym z tych trzech, który to obejrzy na oryginalnym sprzęcie.

Sir David:
Jestem drugim z trzech, ale u mnie nie działa  :( A dokładniej działa źle. W pierwszej części gwiazdy stają się poziomymi pasami i nie mogę przejść do następnej części.

Dalthon:
No i cudnie! To teraz nowa produkcja na zx? :)

matofesi:

--- Cytat: Sir David w 2020.12.30, 12:57:22 ---Jestem drugim z trzech, ale u mnie nie działa  :( A dokładniej działa źle. W pierwszej części gwiazdy stają się poziomymi pasami i nie mogę przejść do następnej części.

--- Koniec cytatu ---

Dziwne... A masz OSCA w wersji 675 i FLOS 614? No i podłączenie video SCARTem po RGB? Bo nie wiem jak się zachowa na starszej wersji oraz w trybie VGA.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej