ZX Spectrum > SOFTWARE

Gra na kasetkę microdrive

<< < (5/5)

szymonu:
vDrive właśnie do mnie leci :-) Jest na ostatniej prostej.

szymonu:
No to kolejny update.

Dotarł do mnie vDrive I to naprawdę bardzo fajny kawałek sprzętu.

I jak teraz wrzucać na kasetki gry i programy użytkowe?
Rzeznik dał inspirujący przepis ku natchnieniu.

Ja przerzucam na realne kasety dowolne programy w następujący sposób:
1. Na emulatorze wgrywam dowolny program i zrzucam .sna
2. Używam dalej programu snaptotap w wersji 2.4 (do znalezienia w sieci) - działa na windows
3. Mając .tap wczytuję CliveCopier i wybieram opcję 3 czyli T->D
4. Przerzucam 2 bloki - loader i code - nic nie musicie wiedzieć - wszystko zrobi się samo :-)
5. Wczytuję ponownie poleceniem MERGE"" loader i przerabiam jedyną linię 10 zmieniając load ... na load *"m";1:... i zapisuję poleceniem SAVE *"m";1;"<nazwa>" LINE 10 co by się na microdrive nagrało
6. I gotowe - kazdy program z testowanych 30 działą - wczytujemy go poprzez LOAD *"m";1;"<nazwa>" i już

Działa to i na vDrive jak i na tradycyjnym napędzie microdrive. Może to nie są oryginały z picture itd. ale działa i pozwala trzymać pliki na microdrive co jest super!

szymonu:
I na koniec może tej historii - dzisiaj kawałek nocy przesiedziałem z Microdrive :-)

Nawiązałem tez kontakt z gościem z YT który podsunął mi w sumie najprostszy i najbardziej rozbudowany sposób na tworzenie swoich kolekcji na microdrive.

Z80toMDR - do znalezienia na stronie https://www.tomdalby.com/other/z80onmdr.html

Przy czym oczywiście tutaj jest założenie że posiadacie vDrive z którego potem opcjonalnie można przy użyciu CliveCopier przerzucić tak stworzony obraz na realną kasetkę.

Wiem że fanów microdrive pewnie niewielu ale może tym którym rozwiązanie sie podoba coś pomogą moje poszukiwania.

szymonu:
Mój projekt dobiegł końca - przerzuciłem na oryginalne kasetki obrazy dołączane do zestawu IF1 i microdrive: Introduction, Games i Business.

Dodatkowo dzięki programowi z80onMDR zapełniłem programami i grami kilkanaście kasetek.

VDrive to doskonałe uzupełnienie całości i sprzęt do codziennego użytku jako fajna i w "miarę klasyczna" pamięć do ZX :-)

Dodatkowo zrobiłem sobie łącznik stacji microdrive bo nigdzie nie mogłem go kupić. Działa choć do oryginału mu daleko :-)

Na koniec wrzucam tutaj poprawiony przeze mnie obraz kasetki GAMES - jak wiecie lub nie oryginalnie miała uszkodzony program GameDesigner - nie uruchamiał się. Można było w sieci pobrać obraz MDR poprawiony ale ten z kolei nie można było przerzucić na realna kasetkę. Zamieszczony poniżej jest pozbawiony tej wady. Zawiera oryginalny loader i nowe działające binaria.

szymonu:
Plik

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej