ZX Spectrum > WSPÓŁCZESNE KLONY

Speccy 2010 vs. ZX Evolution

<< < (2/10) > >>

trojacek:
Gdyby się rodziła jakaś grupa do wspólnego zamówienia, to bym się pisał na jedną sztukę.

zaxon:
 Jakby ktos to robil to takze chetnie kupie gotowca za rozsadne pieniadze. Co prawda leza u mnie dwie gole PCB ale totalnie nie mam czasu tego poskladac.

Gryzor:
Z V6Z80P nie jest tak zle, przede wszystkim Phil ciagle cos udoskonala. Teraz jest rowniez wsad do 128K+.
Za to calkowita porazka z EZ80P - jedyny mail jaki przychodzi, to rejestracja na grupie dyskusyjnej.
Widac jak niewiele jest wart najlepszy sprzet bez oprogramowania. Na ZX za to widac, jak wiele jest wart
prosty sprzet z rewelacyjnym i bogatym oprogramowaniem.
Niestety V6Z80 ma skomplikowany model programowania - to prawdziwa maszyna retro dla starych wyjadaczy.

matofesi:
Jeśli nic się nie zmieniło od czasu jak się ostatnio przyglądałem, to v6z80p ma jak dla mnie jedną poważną wadę w stosunku do Speccy 2010 - zamkniętą konstrukcję bez możliwości podłubania w źródłach FPGA.

Gryzor:
Zamknieta ? Przeciez wszystkie zrodla V6Z80P sa dostepne, dokumentacja jest rewelacyjna jak na projekt hobby.
FPGA uzyta w V6Z80 ma duzo wiecej miejsca niz w Speccy2010 - Z80 jest real.
Speccy2010 na pewno jest bardziej zrobiony jako klon ZXa. Poza tym dzieki ARM latwo rozszerzac funkcjonalnosc piszac programy w C.
W V6 trzeba kodowac w Z80, choc jest tez biblioteka do C.
Ostatnio Phil przestal robic zmiany w V6Z0P, dzieki czemu poprawila sie kompatybilnosc z programami.
W ogole chyba najwazniejsze, ze jest i mozna go prosto nabyc. O Speccy2010 mozna na razie tylko pomarzyc. A szkoda  :'(

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej