Autor Wątek: A to co? Spectrum Next.  (Przeczytany 261849 razy)

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #255 dnia: 2017.12.19, 06:47:34 »
Ja zaczekam, aż ktoś dostanie do ręki pierwszy egzemplarz nie-testowy.
Jak tu nie powiedzieć: "A nie mówiłem ?" 8)
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3185
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #256 dnia: 2017.12.19, 08:44:01 »
od momentu Kickstartera nie rozumiem ich działań:
- zgłoszono im błąd w torze HDMI (i co teraz jest? niby poprawiają to w firmware, ale tam jest ponoć jakiś błąd, że z HDMI1 jest w stanie „wciągnąć napięcie” - mogłem to pomylić bo łamaną angielszczyzną napisał to hiszpańskojęzyczny człowiek a potem zadołowali wątek)
- podstawki pod pamięci dodatkowe nie dość, że dłuższe (czyli na starcie możliwy błąd użytkownika przy ich instalacji) to był z nimi problem dostępności, ktoś zażartował, że taniej było dołożyć pamięci na płytę
- nie ma manuala (w EU firmę powiesiliby za jaja za taki brak „ale to kickstarter”)
- nie rozumiem czemu zasilanie jest odwrotnie niż w normalnym ZX Spectrum (polaryzacja)
- bare board jest bez tej płytki bocznej chociaż na zdjęciach testowych płyt była
- 20 GBP wysyłka zwykłym listem ekonomicznym - wyszło, że szło to 2 tygodnie z UK - da porównania  za tyle idzie parcel 25kg maks 5 dni DPD...

przez wczesną wersję rozumiałbym testowanie TBBlue rok temu, reszta jest nieco nie fair wobec ludzi.

Dla kontrastu... RPizero za 5 USD nie ma problemów z telewizorami jakie ma Next.

dużo sprzętu mało czasu.

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #257 dnia: 2017.12.19, 09:16:40 »
"Kasa Misiu, kasa"

Dodatkowa pletwa z lewej to koszt. Płytka chyba jest 4-warstwowa. Do tego złącza/przyciski na obu częściach trzeba by zainstalowac. Zbędny luksus dla kogoś kto wsadzić Nexta w bude od gumiaka.

Z pamięciami jest większa wtopa, bo z tego co piszą, nie można miksowac dwóch producentów. Oryginalnie miały być Alliance Memory, ucieli koszty i wsadził coś innego. Teraz będą jaja, jeżeli ktoś już kupił sobie Alliance i wsadzi do Nexta :(. Ciekawe gdzie można kupić te kości, które oni użyli. Nie widziałem ich u dużych dystrybutorów.

Z zasilaczem też dali ciała jak mały Kazio. Nawet nie ma jednej diody, aby nie zjadać płyty przez zła polaryzację zasilania. Będą dobrze wygrzane płyty ;)

A w Eurokomunie nie jest wymagana instrukcja a karta bezpieczeństwa produktu. Instrukcja może być, ale nie musi.

Aha, jeszcze jedno. Podłączenie wewnętrznego glosniczka jest z boku, odwrócone o 90st w stosunku do samego głośnika. Nie ma szans aby założyć pizdzik, jak w HQ. Nawet te z Maxa nie pasują.
« Ostatnia zmiana: 2017.12.19, 09:35:44 wysłana przez Klaud »
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #258 dnia: 2017.12.19, 10:28:48 »
Co do HDMI to ja mam od dawna uprzedzenia - stare urzadzenia byly robione do PAL RGB i CRT. Jakakolwiek konwersja np. do VGA juz wnosi problemy.
Czy przez HDMI mozna uzyskac zgodnosc z generacja obrazu przez ZXa ? Watpie, ale nie analizowalem w szczegolach. Zreszta same LCD wykluczaja juz praktycznie taka mozliwosc ze wzgledu na inny sposob generacji obrazu i procesowanie, ktorego nie da sie wylaczyc.

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #259 dnia: 2017.12.19, 10:51:34 »
A ja byłem (i nadal jestem) sceptycznie nastawiony do tego projektu, niemniej chciałbym znalezc w nim również pozytywy, w oderwaniu od całego bullshitu.
Wydają mi się godne zauważenia następujące elementy:

- płyta, dostarczona z lekkim opoznieniem, ale jest
- firmware - zwłaszcza OS jest rozwijany i wyglada niezle.
- zaimplementowano oraz stworzono dodatkowe tryby graficzne, które mają pozwolić na tworzenie kolorowych gier
- audio to stare(?) sprawdzone TS, a jak ktoś ma kaprys to i SIDa 'podłączy'
- rozszerzono listę rozkazow w swojej implementacji Z80 dodając kilka smakowitości,
- czesc kasy z kickstartera przeznaczono na stworzenie gier, tak aby odbiorca miał już coś, co używa nowych rozwiązań,
- nadal wszyscy marzą o tej cudnej obudowie!


silenter

  • *****
  • Wiadomości: 1337
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa/Radzymin
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #260 dnia: 2017.12.19, 11:04:23 »
A ja byłem (i nadal jestem) sceptycznie nastawiony do tego projektu, niemniej chciałbym znalezc w nim również pozytywy, w oderwaniu od całego bullshitu.
.....
- nadal wszyscy marzą o tej cudnej obudowie!
Wydaje mi się, że gdyby na kickstarterze powstała po prostu obudowa to było by co włożyć do środka.
Dla mnie najsłabszym elementem tego projektu jest właśnie płyta.
Zdecydowali się na BGA, trudno dostępne elementy, skomplikowany wsad, i mała podatność na naprawę i modowanie.
128k +2 UK issue 1, JS128, FDD3000 in restoration, ZAXON MGT +D, PEAR AmpY, Pear ExEar :), PEAR TI-OF-TTL+FDD35, co to tu robi??? => 2xCDTV&A500

https://soundcloud.com/silenter

https://www.youtube.com/channel/UCKZhL7Lq1zUDDnRDTJKhN4A

ZX Freeq

  • *****
  • Wiadomości: 1833
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #261 dnia: 2017.12.19, 11:38:29 »
Niech wypuszczą samą obudowę, my sobie zrobimy własnego Nexta ;) A poważnie, obudowa wyszła poza etap renderów? Styczeń is coming! :D
ZX80|ZX81+16kB+PandAY|ZX 48k/+/128k+/+2/+2A/+3/Vega/Next|QL+QIDE|JS128|Timex 2048+2040|UK2086|FDD3000+3.5''|AY|ZX HD|Divide2k11/2k14|DivMMC/PicoDivSD|BetaDisk 128|Opus|Masakrator FM|If 1/2/Microdrv|Multiface 1|+2A\B SDI-1|SJS 1/2|ZX Printer|TZXDuino|+3 HxC USB|ZXUno|Omni
Z88|A500/600|PC200|Ent128

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3185
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #262 dnia: 2017.12.19, 13:01:32 »
na tym etapie na HDMI mają rozjazd audio i grafiki w Manic Minerze, odpadam. Takie rzeczy to się sprawdza na etapie Kickstartera a nawet wcześniej.
dużo sprzętu mało czasu.

MarekS

  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Miejsce pobytu:
    Zielona Góra
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #263 dnia: 2018.01.06, 19:28:22 »
No i wg nowego KS update  #24, będą ze dwa kolejne miesiące opóźnienia. To może na maj będzie Next kompletny, w obudowie, z  podręcznikiem i w pudełku.


zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #264 dnia: 2018.01.06, 19:33:59 »
Ano, a jak sie zapytałem pare dni temu jak idzie , bo to to mnie fanboje na fejsie zakrzyczeli  ;D
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

MarekS

  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Miejsce pobytu:
    Zielona Góra
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #265 dnia: 2018.01.06, 19:49:34 »
Widziałem, czytałem  :D

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #266 dnia: 2018.01.17, 08:44:11 »
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

smok.wawelski

  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #267 dnia: 2018.01.22, 14:29:08 »
Taki ZX laptop.

Rzeznik

  • *****
  • Wiadomości: 2134
  • Miejsce pobytu:
    Katowice
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #268 dnia: 2018.01.30, 00:02:03 »

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #269 dnia: 2018.01.30, 00:16:04 »
Fajnie wyglada ta gra.

Hmm "zgubili" tez kondensator 470/680uF w sekcji zasilania. :(
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76