Autor Wątek: A to co? Spectrum Next.  (Przeczytany 261841 razy)

MFrost

  • **
  • Wiadomości: 65
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #930 dnia: 2020.08.11, 22:15:39 »
przegięli z ceną....poprzednio wersja accelerated kosztowała 230 teraz 325 funtów, to prawie 50% więcej...

MarekS

  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Miejsce pobytu:
    Zielona Góra
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #931 dnia: 2020.08.11, 22:18:31 »
No i się ufundował,  po trzech latach wersję "accelerated" ze 255 GBP  podnieśli do 350 GBP (ceny z przesyłką do Polski).  Szkoda że nie ma samej płyty, tym razem ale może jeszcze dodadzą.

MFrost

  • **
  • Wiadomości: 65
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #932 dnia: 2020.08.11, 22:23:48 »
Pazerni sa, na allegro pojawi sie next pewnie po 5000 zl

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #933 dnia: 2020.08.12, 07:24:31 »
Nie przegięli z ceną, a odrabiają straty z poprzedniej edycji i chcą zarobić na chleb z szynką i masłem, a nie na czerstwą bułkę.

Taka drobna uwaga, planowana dostawa jest dopiero za rok .... sierpień 2021.

Wersja płyty ma być 2c a nadal nie widzę zabezpieczenia zasilania przed odwrotną polaryzacją, nadal brak pinów, aby łatwo podłączyć głośniczek.
« Ostatnia zmiana: 2020.08.12, 07:32:30 wysłana przez Klaud »
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #934 dnia: 2020.08.12, 08:40:49 »
... w opisie akcji odnoszą się do ceny - wygląda na to, że poprzednim razem zignorowali kwestie podatków, dlatego teraz cena jest większa. Jak jest naprawdę? Kto wie...

redhawk

  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #935 dnia: 2020.08.12, 09:20:58 »
Jakakolwiek przyczyna, dla mnie cena jednak za duza. Przez chwile pokusa byla zeby kliknac...ale sie opanowalem :) Rok czekac tez mi sie nie chce, myslalem ze troche krocej to bedzie.

Czekam na rdzen dla MiSTera teraz.

Ale to dobrze ze taki popularny, wiecej maszyn = wiecej uzytkownikow = wiecej softu.

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #936 dnia: 2020.08.12, 09:28:07 »
Ale to dobrze ze taki popularny, wiecej maszyn = wiecej uzytkownikow = wiecej softu.

Zastanawiam się skąd się bierze to - moim zdaniem mylne - przekonanie?...
Next to "novelty" - kupują go ludzie "stęsknieni" za retro oraz "foliarze" i handlowcy. Dopiero w ostatnim kawałku "rynku" są ewentualni programiści. To, że teraz zostanie wyprodukowana i wypuszczona kolejna seria moim zdaniem jeszcze bardziej przesunie te proporcje - jeszcze więcej Nextów trafi do podbijających cenę "handlowców". Owszem - będzie też pewnie więcej programistów, ale nie spodziewam się cudów (ani ilościowych ani jakościowych). Choć oczywiście wszystkim posiadaczom i przyszłym posiadaczom życzę abym się jednak mylił :D

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #937 dnia: 2020.08.12, 11:28:55 »
Biorąc pod uwagę że to jest teraz "Made in UK" mniej więcej  :D  i po brexicie kwestia podatków i ceny jest istotna.

Ja wiem że spora część ludzi widząc urządzenie na 3 układach TTL  pierwsze co sprawdza ile te układy kosztują na allegro i im wychodzi  że  2,50 PLN  . I zaczynają pomstować że ten łobuz i złodziej woła 150 PLN . I do mało wielu osób dociera że koszt części to jest  5 % góra  20 % kosztów gotowego urządzenia. Reszta to podatki.... A i wbrew pozorom warto by też coś zarobić a nie robić tylko dla idei i opierdalu ;) No ale nadal w Polsce często panuje jakieś głupie przekonanie że "skoro ja jestem hobbystą bo sobie właśnie kupiłem ZX Spectrum" , no  to mi sie należy interfejs po kosztach ;) Przecież jesteśmy kolegami nie ?  :P :P :P :P :P

CO do Allegro, jak kogoś dupa boli za ile mój NEXT poszedł, (bo chyba tylko ja wystawiłem ? ) Odpowiadam :   chciałem patriotycznie, żeby Polacy mogli kupić od ręki. Licytacja była od złotówki , sami ludzie podbijali. No i kupił bardzo sympatyczny człowiek. Kolekcjoner, przyjechał ,zabrał, pogawędziliśmy bardzo miło. DO tego Ja odprowadziłem VAT i Pit od sprzedaży.  A jednak kogoś to w oczy kłuje...

Do tego, chłopaki zmontowali koło Nexta całe community, to też jest istotne. Właśnie w kierunku powstawania softu itp. Ludziom sie chce dupy ruszyć i nie biadolić ;)


Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

redhawk

  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #938 dnia: 2020.08.12, 12:12:12 »
Zastanawiam się skąd się bierze to - moim zdaniem mylne - przekonanie?...
Next to "novelty" - kupują go ludzie "stęsknieni" za retro oraz "foliarze" i handlowcy. Dopiero w ostatnim kawałku "rynku" są ewentualni programiści. To, że teraz zostanie wyprodukowana i wypuszczona kolejna seria moim zdaniem jeszcze bardziej przesunie te proporcje - jeszcze więcej Nextów trafi do podbijających cenę "handlowców". Owszem - będzie też pewnie więcej programistów, ale nie spodziewam się cudów (ani ilościowych ani jakościowych). Choć oczywiście wszystkim posiadaczom i przyszłym posiadaczom życzę abym się jednak mylił :D

Next to nie jest "novelty", tak jak Mini consoles. Bardzo maly procent ludzi moze wylozyc ~400USD ot tak sobie, na gadzet.  Kolekcjonerzy co pudla nie otworza i spekulatorzy z ebaya tez istnieja oczywiscie, tych drugich pewnie jest calkiem sporo bo im sie wydaje ze tez dostana potrojna/czworna przebitke ceny za rok, ale nie sadze zeby to byla naprawde glowna czesc tych co kupili. A w tej chwili ta kampania ma prawie milion USD, czyli troche luda jest.

Dla mnie to prosta logika, wiecej uzytkownikow znaczy ze wiecej programistow bedzie dla nich chcialo pisac programy. Cudow nie oczekuje, po prostu fajnie ze cos sie kreci i duch ZXa zyje dalej :)

detalite

  • *
  • Wiadomości: 4
  • Miejsce pobytu:
    ToMAsZów
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #939 dnia: 2020.08.12, 13:51:24 »
Jakby nie patrzeć sentyment jeszcze jest. Kwotę zbiórki (250 tys. funtów) udało im się zebrać coś około w 5 minut.

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3185
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #940 dnia: 2020.08.12, 23:01:56 »

Dla mnie to prosta logika, wiecej uzytkownikow znaczy ze wiecej programistow bedzie dla nich chcialo pisac programy. Cudow nie oczekuje, po prostu fajnie ze cos sie kreci i duch ZXa zyje dalej :)

kwestia posiadania nie równa się czynnikowi pisania softu wykorzystującego nowe możliwości. Next na ten moment to komputer prawie bez dedykowanego softu. Nie wiem czy rozumiesz prostą mechanikę finansów, dev który ma napisać nową grę na ten świetny komputer musi wyłożyć ponad 1600 zł na tego kompa. Napisze grę - ile kopii jej sprzeda, aby mu się to zwróciło? Zanim napiszesz o pasjonatach - mechanizm w którym tylko producent sprzętu zarabia - tworzy martwe systemy.
dużo sprzętu mało czasu.

hsimpson

  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #941 dnia: 2020.08.12, 23:39:36 »
IMHO, gdyby producent był przewidujący, to zaplanowały produkcję devkit'ów, które po atrakcyjnej cenie sprzedawałby developer'om.

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #942 dnia: 2020.08.13, 06:57:45 »
Przecież były dev-boardy (rev 2), a tooloud miał jedną. Były one wysyłane jakieś 2 lata temu, czyli ponad rok przed finalnymi Nextami.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #943 dnia: 2020.08.13, 08:12:20 »
Muszę powiedzieć, że już klikałem przedpłatę, jednak zaniepokoiła mnie jedna rzecz - dlaczego, mając przygotowany cały proces produkcyjny, logistykę i sprawy formalne - termin dostawy przewidziany jest dopiero za rok? Przecież odrobili już lekcje i 95% pracy mają za sobą? Potrafi to ktoś wytłumaczyć?

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #944 dnia: 2020.08.13, 08:30:18 »
Nowa wersja płyty ;)
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76