Autor Wątek: A to co? Spectrum Next.  (Przeczytany 262486 razy)

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3185
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #960 dnia: 2020.08.14, 13:12:23 »
Troche zenujace ze probujesz w tym kierunku ten argument pchac, no ale skoro Twoj oryginalny sie kupy nie trzymal - bo nie potrzeba kupowac Nexta zeby na niego pisac soft - to raczej typowe forumowe odwracanie kota ogonem i piernikwiatrakowanie. Tak jak pudelka, "R&D", itepe, itede.

Uwielbiam jak ktoś linkuje do czegoś co przeczy jego tezie :D w kwestii tego czy powinno się testować soft na realnym sprzęcie - popytaj ludzi, którzy kodują, ja już to mam za sobą włącznie ze zdziwieniem dlaczego coś nie działa co na emulatorze działało. Robiąc produkcję na dany sprzęt wg mnie a bardziej nawet wg tych z większym doświadczeniem MUSISZ mieć realny sprzęt do testowania.

Cytuj
"The Hollow Earth Hypothesis is a platform game for the 1MB ZX Spectrum Next.

It is an old school platform game developed during the kickstarter period of the Next (2017-2019) by Lampros Potamianos. Simon Butler kicked in during the project and revamped the graphics with his magic touch! The game was written using the Zeus-ish assembler, Cspect emulator and a 2A Next board. "

Na marginesie kwot - Next czyli 1500 zł to 50 kopii gier po 30 zł sztuka po odjęciu kosztów fizycznych elementów/podatku - wg mnie ani kokosy ani patologia zarobku, ot wacikowe patrząc na ilość czasu jak trzeba poświęcić. Nadal hobby.  Więc serio nie rozumiem, dlaczego to takie oburzenie miałoby wywoływać. Dodatkowo - każda nowa gra to napędzanie sprzedaży sprzętu - chyba nawet średnio inteligentna osoba to rozumie. Tutaj Twórcy Nexta postawili na parę nazwisk - z czego chyba nie do końca te produkcje się pojawiły pomimo upływu czasu.

PS. paradoksalnie do tego co piszę bardzo mocno rozważam po raz drugi zakup Nexta.
dużo sprzętu mało czasu.

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3185
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #961 dnia: 2020.08.14, 13:16:34 »
Nie rozumiem tego rozpasania. Mamy XXI wiek, gra to jest plik na serwerze. Chyba, że te pudełka to edycja dla kolekcjonerów i oprócz tego są normalne wersje do pobrania za sensowną opłatą.

Jacku - serio pytam - jaka to jest sensowna opłata za cyfrową wersję?
dużo sprzętu mało czasu.

romeks

  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Miejsce pobytu:
    Toruń
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #962 dnia: 2020.08.14, 18:11:03 »
Ten Next to do czego służy ? Bo już nic z tego nie rozumiem.
Ani to zabytek, ani coś "wspaniałego".  Do czego "to" jest ?
Pozdrowienia.
ZX 81;Timex 1000; ZX 48; ZX +; ZX +2; ZX MAX 48; CPC 464; CPC 6128; 65XE; 600XL; C64C; C16; C+4,
Travel Mate 4000 WinDX2 (Win3,11); PC 486SX (Win95).

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #963 dnia: 2020.08.14, 18:31:16 »
Do tego samego co każdy inny komputer 8-bitowy. Do zabawy.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #964 dnia: 2020.08.14, 19:57:40 »
Do biedoty to nie dotrze. Oni jak mają kupić.  to już ma robić wszystko a jak już mają wysupłalać swoje  życiowe oszczędności ? . CZyli 1500 PLN ;) Robi sie dym.. Więc bedą krytykować ile mogą do utraty oddechu. Realia na Kickstaterze wykazują inny trend  ;D Ot wpłaca sie dniówke i czeka. ;)
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #965 dnia: 2020.08.14, 20:08:12 »
Ot wpłaca sie dniówke i czeka. ;)

No to jestem zbyt głupi i do złych szkół chodziłem, bo do takiej dniówki to jeszcze nie dorosłem. Licząć ogólnie 325 elżbietek na dzień x 22 dni w miesiącu x 12 miesięcy w roku daje 85 800 funtów NETTO rocznie, kiedy średnia pensja BRUTTO w Zjednoczonym Królestwie w 2019 roku wynosiła  36 611 eżbietek. Więc napiszę wprost "Nie pitol".
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #966 dnia: 2020.08.14, 20:17:10 »
Ale Klaud, to nie jest  moja wina chyba że ty przecież że ty nie jesteś wykształcony lub jesteś w złym kierunku  ?  Jeden piec z montażem to jest jakieś 800- 900 funtów. W dniówke można spokojnie 2 zamontować a w międzyczasie wpaść na obiad do domu. Ewentualnie , można zrobić np 3 skrzynki bezpiecznikowe, każda po 150 GPB, plus za każdą odbiór i pomiary.   Tez dniówka ; ) 
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #967 dnia: 2020.08.14, 20:23:22 »
Oczyście Zaxon, każdy kto kupuje Nexta skręca skrzynki bezpiecznikowe i zarabia po 85K netto rocznie. Swoją drogą wiem ile zarabiają elektrycy z uprawnieniami do pracy na stacjach 132/275/400kV, bo sam im podpisuje zlecenia i nadal "pitolisz".
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #968 dnia: 2020.08.14, 22:47:29 »
Cytuj
Jacku - serio pytam - jaka to jest sensowna opłata za cyfrową wersję?

Tyle, ile ludzie zechcą zapłacić. Zależność wielkości sprzedaży od ceny określa krzywa popytu i wynika z niej, że zwykle można zrobić lepszy interes obniżając cenę.
Gdybym napisał grę, oferowałbym ją za funta lub dolara. Ale i tak nie pisałbym jej dla zarobku  :)

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #969 dnia: 2020.08.15, 17:40:03 »
Do biedoty to nie dotrze. Oni jak mają kupić.  to już ma robić wszystko a jak już mają wysupłalać swoje  życiowe oszczędności ? . CZyli 1500 PLN ;)

Tak/nie/niekoniecznie.
Jednych nie stać, ale chcą mieć - więc będą ciułać.
Innych stać, ale nie chcą - to nie kupią.
Tak więc nie ma reguły.
W dyskusję na temat stawek płac nie chciałbym brnąć, bo tu też nie ma reguły - jedni mają mniej, a inni więcej, a dużo zależy i od rodzaju roboty (oraz posiadanych kwalifikacji), jak też od kraju czy wręcz od konkretnej firmy.

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #970 dnia: 2020.08.16, 08:23:24 »
No i przekroczyli barierę 1 miliona funciaków.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #971 dnia: 2020.08.16, 10:33:19 »
Teraz dopiero ceny starych - oryginalnych ZX Spectrum mogą podskoczyć do pułapu absurdu.
O sprawne i dobre elementy do naprawy w/w coraz trudniej.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #972 dnia: 2020.08.20, 08:55:39 »
Pękło 1.2 miliona
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

Boyo

  • *****
  • Wiadomości: 749
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #973 dnia: 2020.08.20, 12:32:25 »
Kibicuję im, aby zebrali jak najwięcej. Wtedy rynek zostanie zasypany Nextami i może ceny zaczną "pikować" w dół.
ZX81 / 2x ZX Spectrum 48kB / 3x ZX Spectrum+ 48kB / Inves Spectrum+ / ZX Spectrum+ 128kB / 2x ZX Spectrum +2 / ZX Spectrum +2A Action Pack / ZX Spectrum +3 / Didaktik Gama / TC 2048 / 2x JustSpeccy 128K
A500 2,5MB RAM Gotek HxC / A1200 Blizzard 1220/4+ADD4

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #974 dnia: 2020.08.20, 12:37:27 »
Ale dodatki za każdy nowy "cel" są coraz mniej ciekawe. Za 1.2mln będzie dołożony kabelek z wyłącznikiem. Dlaczego nie wbudują wyłącznika zasilania w płytę, tak jak miał np. Timex. Przecież przeprojektowują płytę i tak.

O ile dołożenie karty 16GB do RPi Zero z nowym softem było ciekawe, to później skończyły się im pomysły. Ale nadal RPi za $5 w wersji "na dopalaczach" droższej o 25elżebietek.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76