Autor Wątek: ZX Evolution czyli PentEvo (moje przygody)  (Przeczytany 32404 razy)

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: ZX Evolution czyli PentEvo (moje przygody)
« Odpowiedź #45 dnia: 2012.06.29, 09:47:22 »
O w morde. To nowe reset service jest niezle. Mozna montowac image TRD pod dyski A do D chyba tez wlacznie z zapisem! Pliki SCL dalej tylko do ramdysku sie montuja.
Poza tem menu jest duzo lepiej zorganizowane. File browser automatycznie montuje SCL i TRD i laduje pliki TAP.
To jest to.


Taaak? No to inieriesnyje, moj drug.
SCL to są dyskietki jednokrotnego zapisu. Można utworzyć i zapełnić - kropka.
Na Spectrum te HDDki i inne SDki za dużo nie zajmują (ja mam 2 Gb tylko, nie wiem, ile Ty dałeś), więc format SCL jest niezły, będąc bowiem wciąż image'em dyskietki, zajmuje jednakowoż mniej więcej tyle Kb, co dane na nim zawarte.
Ale TRD są już normalnie do pracy na nich. Z resztą Sprinter na przykład używa tylko TRDków. Chyba go sobie przestawię na kartę CF zamiast dysku. Ciekawe, czy będzie chodzić. Powinien, teoretycznie.

No nic, w każdym razie to, co piszesz jest niezwykle interesujące i jeśli nie dzisiaj, to pewnie jutro zflashuje Evę i też sobie popatrzę co i jak.

Dzięki.

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: ZX Evolution czyli PentEvo (moje przygody)
« Odpowiedź #46 dnia: 2012.07.05, 20:51:56 »
Wygląda, że działa.

Na jedno nie wpadłem. Jeśli dana gra sama z siebie nie przewiduje, że druga dyskietka znajduje się w stacji B, to jest możliwość przełączania stacji podczas działania gry? Bo nie widzę.

Dalthon

  • ****
  • Wiadomości: 428
  • Miejsce pobytu:
    TriCity
Odp: ZX Evolution czyli PentEvo (moje przygody)
« Odpowiedź #47 dnia: 2012.07.05, 23:43:12 »
kolega właśnie przysłał video świeżo złożonej Evy -
http://youtu.be/pMreEeCxEzs
czy tylko mi się wydaje 2:32 widać hack "naszego" rodzimego demka? ;)
ZX Spectrum +2 Grey | Just Speccy 128 | ZX Spectrum Next | ZX-Uno 2MB |  Murmulator | Amstrad 6128 | MSX2 Philips VG-8235 | Commodore 64 | Commodore +4 | Atari 520 STF | Amiga 1200

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: ZX Evolution czyli PentEvo (moje przygody)
« Odpowiedź #48 dnia: 2012.07.05, 23:58:16 »
czy tylko mi się wydaje 2:32 widać hack "naszego" rodzimego demka? ;)


Tak. :) Już nie pamiętam, kto to wypuszczał, czy Bromba, czy inny Bill, ale to jest ściągnięte 1:1 z polskiego dema (serii 3 dem właściwie).