Autor Wątek: Witam  (Przeczytany 3990 razy)

Gruby1968

  • *
  • Wiadomości: 2
  • Miejsce pobytu:
    Toruń
Witam
« dnia: 2018.09.12, 12:58:08 »
Cześć
Nazywam się Piotrek, od przeszło 6 lat interesuje się starym sprzętem, a swojego pierwszego Commodorka wraz ze stacją dyskietek nabyłem w sierpniu tego roku. Zarejestrowalem się tutaj głównie po to, aby powymieniać się programami na dyskietkach z innymi użytkownikami. Polecam się na przyszłość. :)

Gruby1968

  • *
  • Wiadomości: 2
  • Miejsce pobytu:
    Toruń
Gry na Commodore 64
« Odpowiedź #1 dnia: 2018.09.12, 13:07:55 »
Witam
Jestem szczęśliwym posiadaczem komputera Commodore 64C wraz ze stacją dyskietek, czarno-bialym monitorem marki Bentley i joystickiem. W swojej kolekcji mam również kilka dyskietek z grami takimi jak "Koło Fortuny", "Kacper", "3d lunattack", "ortotris", "testy na prawo jazdy" oraz dwie dyskietki zapełnione przeze mnie samego. Na pierwszej są dwa ciekawe wygaszacze ekranu, zaś na drugiej jest gra tekstowa, którą sam wykonałem w Basicu, pt. "Wielka Przygoda" oraz inny wygaszacz ekranu, coś na wzór "rur" z Windowsa XP.
Piszę ten temat, aby poszerzyć nieco swoją dosyć ubogą kolekcję gier i programów. Chętnie odkupię kilka dyskietek, tylko i wyłącznie sprawnych i zapełnionych tytulami, których nie posiadam.
Zapraszam do dyskusji.

Stoopi

  • ***
  • Wiadomości: 132
  • Miejsce pobytu:
    Kraków
Odp: Witam
« Odpowiedź #2 dnia: 2018.09.12, 13:10:02 »
Witaj w tym zacnym gronie. Rozgość się.

Stoopi

  • ***
  • Wiadomości: 132
  • Miejsce pobytu:
    Kraków
Odp: Gry na Commodore 64
« Odpowiedź #3 dnia: 2018.09.12, 13:11:57 »
Nie chcę płoszyć niwego czlonka forum ale bardziej odpowiednim miejscem byłoby c64scene lub c64power w temacie Commodorka.

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Gry na Commodore 64
« Odpowiedź #4 dnia: 2018.09.12, 13:49:40 »
Mi również wydaje się że więcej informacji i wsparcia otrzymasz na forach dedykowanych C64, choć myślę że i tu znajdą się osoby, których wiedza o programach na C64 jest duża.

Na tym forum zajmujemy się głównie ZX81, ZX Spectrum, CPC

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Witam
« Odpowiedź #5 dnia: 2018.09.12, 13:51:25 »
Poza tym dział GRY nie jest poświęcony C64.
Dlatego scaliłem wątek razem z powitaniem.
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Witam
« Odpowiedź #6 dnia: 2018.09.12, 14:04:37 »
Nie to żeby ktoś cię wyganiał, ale wśród Komodziarzy znajdziesz więcej wsparcia i programów niż tutaj. :)

http://c64scene.pl - faktycznie głównie choć nie tylko scenowo, obszernie i zadziornie.
http://c64power.com - fajna mini encyklopedia i artykuły z guidami do turbo, sporo fajnych działów.
http://c64.com.pl - forum raczkuje, trzeba się logować by czytać, można pościągać czasopisma Komoda i C&A.
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)